|

امن‌ترین هواپیما‌ها معرفی شدند

وبسایت «AirlineRatings» اخیرا فهرستی از ۲۰ شرکت هواپیمایی با بیشترین امنیت در سال ۲۰۲۳ را منتشر کرده است. بر این اساس شرکت هواپیمایی استرالیایی «کانتاس» (Qantas) در صدر فهرست قرار گرفته است.

علاوه‌بر آسایش و غذا، امنیت یکی از مهم‌ترین معیار‌ها برای سنجش میزان برتری شرکت‌های هواپیمایی است. در این گزارش با فهرست جدیدی از امن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی در سال ۲۰۲۳ آشنا می‌شوید.

وبسایت «AirlineRatings» اخیرا فهرستی از ۲۰ شرکت هواپیمایی با بیشترین امنیت در سال ۲۰۲۳ را منتشر کرده است.

برای انتخاب این فهرست، ۳۸۵ شرکت هوپیمایی بر اساس معیار‌های مشخصی از جمله، تعداد سقوط هواپیما‌ها در پنج سال اخیر، تعداد حوادث جدی در دو سال اخیر، عمر هواپیما‌ها و پروتکل‌های کرونا مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

بر این اساس شرکت هواپیمایی استرالیایی «کانتاس» (Qantas) در صدر فهرست قرار گرفته است. فهرست کامل ۲۰ شرکت هواپیمایی امن برتر در سال ۲۰۲۳ به قرار زیر است:

۱. کانتاس

۲. ایر نیوزلند

۳. هواپیمایی اتحاد

۴. هواپیمایی قطر

۵. هواپیمایی سنگاپور

۶. TAP ایر پرتغال

۷. امارات

۸. هواپیمایی آلاسکا

۹. EVA ایر

۱۰. ویرجین استرالیا/آتلانتیک

۱۱. هواپیمایی کاتای پاسیفیک

۱۲. هواپیمایی هاوایی

۱۳. سرویس هوایی ویژه SAS

۱۴. هواپیمایی یونایتد

۱۵. لوفت‌هانزا/گروه سوئیس

۱۶. فین‌ایر

۱۷. بریتیش ایرویز

۱۸.KLM

۱۹. هواپیمایی آمریکا

۲۰. هواپیمایی دلتا

 

بیشتر این خطوط هوایی بار‌ها در فهرست برترین‌های شرکت‌های هواپیمایی قرار گرفته‌اند. «هواپیمایی قطر» در سال ۲۰۲۲ عنوان برترین هواپیمایی را کسب کرد. این عنوان به دلیل ابتکار در کابین، خدمت‌رسانی به مسافران و تعهد این شرکت به ادامه فعالیت در دوران کرونا به «هواپیمایی قطر» اختصاص یافت.

 

 

 
منبع: فرارو

ارسال نظر