|

صنعت گردشگری می‌تواند جایگزین درآمدهای نفتی شود

صنعت گردشگری می‌تواند جایگزین درآمدهای نفتی شود

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: پدیده گردشگری حق همه مردم جهان و یک بازی برد برد بین کشورها است.

 

 

به گزارش کن نیوز؛ عزت‌الله ضرغامی که به عنوان میهمان ویژه در مراسم شصت‌وپنجمین سالگرد تاسیس انجمن صنفی خدمات مسافرتی و جهانگردی حضور داشت، گفت: باید راه را برای تمامی دست‌اندرکاران حوزه گردشگری هموار کرد تا همه از این صنعت سود ببرند.

 

وی تاکید کرد: اگر یک ارتباط موثر در ذیل مسایل حوزه گردشگری شکل بگیرد، می‌تواند منجر به اتفاقات بسیار خوشایندی برای تمامی فعالان این عرصه شود.

 

 

ضرغامی گردشگری را کلید حل مشکلات کشور دانست و بیان داشت: اگر محدودیت‌هایی وجود دارد، میتوان این مشکلات و موانع را با صنعت گردشگری حل و فصل کرد.

 

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری ادامه داد: اولین قدم در تحول در حوزه گردشگری ایجاد یک فهم مشترک در بالاترین سطح نظام بود که شکل گرفت، امروز شاهد هستیم که تمامی نهادهای حاکمیتی توجه جدی به صنعت گردشگری دارند و این موضوع در سطح سران قوا دنبال می‌شود.

 

وی با حمایت از تمامی فعالان حوزه گردشگری اعم از مسئولان دفاتر خدمات مسافرتی، گفت: اگر یک مجموعه گردشگری و یا مجموعه‌های مرتبط با این حوزه پلمپ می‌شود، ضرر زیادی به فعالان حوزه گردشگری وارد می‌شود و باید تلاش کرد تا مانع از بروز چنین اتفاقاتی شد.

 

ضرغامی در خصوص توجه برنامه هفتم توسعه به صنعت گردشگری نیز، گفت: برنامه هفتم غنی ترین اتفاق در حوزه گردشگری است و یک فصل مستقل برای گردشگری و میراث فرهنگی در نظر گرفته شده است. دولت و شخص رییس‌جمهور بیشترین توجه را به صنعت گردشگری دارند و تا کنون بیش از ۲۰ مصوبه حمایتی در حوزه گردشگری داشته‌ایم. البته اکثر وزارتخانه‌ها نیز پای کار صنعت گردشگری آمده‌اند.

 

ضرغامی تصریح کرد: من اعتقاد دارم که گردشگری باید جای درآمد‌های نفتی را بگیرد، زیرا ظرفیت‌های بسیار عظیمی در ایران وجود دارد. اما متاسفانه سرمایه‌گذاری خوبی در این حوزه انجام نشده است. متاسفانه شاهد هستیم هنوز سهم بسیار اندکی از بودجه عمومی کشور به صنعت گردشگری اختصاص داده می‌شود و عقب‌ماندگی های بسیار زیادی در این زمینه دیده می‌شود.

 

وی در پایان از فعالان صنعت گردشگری و البته دست اندرکاران دفاتر خدمات مسافرتی درخواست کرد: باید همه فعالان حوزه گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی با یکدیگر وحدت داشته باشند و به هیچ عنوان نباید به اختلافات دامن بزنند.

ارسال نظر