|

عراق سیستم مبادله پیام‌های هوانوردی با همسایگان را فعال کرد

عراق سیستم مبادله پیام‌های هوانوردی با همسایگان را فعال کرد

مسئولین ناوبری هوایی عراق از راه اندازی سیستم مبادله پیام‌های هوانوردی بین فرودگاه‌های عراق با فرودگاه‌های بین المللی کشورهای همسایه عراق خبر دادند.

شرکت عمومی خدمات ناوبری هوایی عراق از تکمیل و فعال سازی سامانه مدرن AMHS برای تبادل تلگرام بین فرودگاه‌های عراق و فرودگاه‌های کشورهای همسایه پس از تلاش‌های فراوان خبر داد.

«نزار ابراهیم الزیادی» مدیرکل این شرکت در اظهاراتی گفت: در راستای تحقق اهداف ناصر حسین الشبلی، وزیر حمل و نقل عراق برای توسعه زیرساخت‌های سیستم ارتباطات هوایی، اداره ارتباطات هوانوردی، بخش AFTN، فعال سازی سامانه مدرن AMHS  را برای پردازش پیام‌های هوایی پس از هشت سال تلاش متوالی توسط کمیته ناظر بر این پروژه به انجام رساندند.

وی افزود: کار این پروژه در سال ۲۰۱۴ و در چند مرحله آغاز شد و امروز ثمره تلاش‌ها با تکمیل آن با همکاری شرکت کانادایی IDS به دست آمد.

مدیر بخش ارتباطات و مخابرات هوانوردی گفت: این سامانه یکی از پروژه‌های مهم، ضروری و حیاتی برای ارتباط تمامی فرودگاه‌های عراق با فرودگاه‌های بین‌المللی برای تبادل پیام از طریق یک سامانه مدرن در چارچوب الزامات سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی (ایکائو) محسوب می‌شود.
مدیر بخشAFTN  اداره ارتباطات هوایی عراق هم تاکید کرد: این سامانه برای همه هواپیماهای نظامی و غیرنظامی کاربرد دارد و پیام های هوایی بین فرودگاه‌های عراق و فرودگاه های بین المللی ارسال می‌کند که شامل پیام‌ها درباره وضعیت آب و هوایی وضعیت پروازهای نظامی و غیرنظامی و پیام‌های هوایی و ارسال تصاویر متعدد از پرواز و داده‌های مربوط به پروازها در صورت به تعویق افتادن آن یا اعلام زمان پرواز یا اعلام توقف فعالیت فرودگاه‌ها به هر دلیلی است.

 

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر