|

بویینگ یک شرکت آمریکایی چند ملیتی است که در زمینه طراحی و ساخت هواپیما؛ هلیکوپتر؛ موشک؛ ماهواره و تجهیزات ارتباطی فعالیت می‌کند این شرکت در ۱۵ جولای ۱۹۱۶ توسط ویلیام بویینگ در شهر سیاتل ایالت واشنگتن تاسیس شد و در حال حاضر بزرگترین شرکت هوافضای جهان؛ دومین شرکت بزرگ دفاعی دنیا و بزرگترین شرکت صادر کننده در ایالات متحده از لحاظ ارزش دلاری به حساب می‌آید.

در یک آگوست ۱۹۹۷ بویینگ شرکت هواپیماسازی مکدانل داگلاس را خریداری کرد شرکت به وجود آمده پس از ادغام دو غول صنعت هوانوردی بزرگترین شرکت هواپیماسازی جهان بود. پس از این ادغام مدیرعامل بویینگ به عنوان مدیر عامل شرکت ادغام شده و مدیر عامل مکدانل داگلاس به عنوان معاون مدیرعامل انتخاب شدند.

در خلال و پس از جنگ جهانی دوم بویینگ به هواپیماهای نظامی خود مشهور بود با ساخت بمب‌افکن هایی چون B17 و B29 که با موتور پیستونی (ملخی) کار می‌کردند و هواپیماهایی چون B47 و B52 که از موتورهای جت استفاده می‌کردند بویینگ یک شرکت فعال در زمینه نظامی به حساب می‌آمد و بخش تجاری آن در سایه شرکت‌هایی چون مکدانل داگلاس فعالیت می‌کرد پس از ادغام دو شرکت و قوی‌تر شدن بخش تجاری؛ بویینگ تصمیم به ارائه طرحی گرفت که هم در زمینه تجاری و هم در بخش نظامی سرآمد باشد و قابلیت استفاده کردن از آن وجود داشته باشد؛ در همین راستا بویین از طرح 80-367 خود برای بخش هوانوردی تجاری نیز استفاده کرد و بویینگ  ۷۰۷ را طراحی و ساخت.

تا دهه پنجاه میلادی بویینگ در زمینه ساخت هواپیماهای کوچک و ملخی فعالیت می‌کرد تا اینکه در ۱۹۵۵ با پیشرفت علم و تکنولوژی و دانش فنی ساخت و تولید هواپیما اولین هواپیمای مسافربری خود را که از موتورهای جت استفاده می‌کرد طراحی کرد؛ بویینگ  ۷۰۷

سوابق کاری

اخبار مرتبط

سیر تا پیاز بویینگ 787

در این مقاله نوبت به این رسید که آخرین خانواده از هواپیماهای بویینگ را معرفی کنیم؛ بویینگ ۷۸۷ دریم لاینر

گزارش اختصاصی کن‌نیوز از بویینگ 787

گزارشگر: سید امیرحسین موسوی مقدم فیلم‌بردار: احسان پیری تدوین: امیرحسین قنبری

گزارش اختصاصی کن‌نیوز از جدیدترین ساخته بویینگ؛ 777X

گزارشگر: سید امیرحسین موسوی مقدم فیلم‌بردار: احسان پیری تدوین: امیرحسین قنبری

گزارش اختصاصی کن‌نیوز از بویینگ 737MAX

گزارشگر: سید امیرحسین موسوی مقدم فیلم‌بردار: احسان پیری تدوین: امیرحسین قنبری

گزارش اختصاصی کن‌نیوز از غرفه شرکت هواپیماسازی بویینگ در نمایشگاه هوایی دبی ۲۰۲۱

گزارشگر: سید امیرحسین موسوی مقدم فیلم‌بردار: احسان پیری تدوین: امیرحسین قنبری

بویینگ 767 را بیشتر بشناسید

بویینگ 767 یک هواپیمای پهن پیکر است که تحت عنوان پروژه 7X7 شرکت هواپیمایی بویینگ طراحی و ساخته شده است، طرح این هواپیما در 14 جولای 1978 معرفی شد و نمونه آزمایشی اولیه در 26 سپتامبر 1981 اولین پرواز خود را انجام داد.

با بویینگ 757 آشنا شوید

موفقیت‌های بویینگ 747 در مسیرهای طولانی و 727 در پروازهای کوتاه به حدی بود که بویینگ را به فکر هواپیمای جدیدی انداخت تا بتواند دست مشتریان خود را برای انتخاب هواپیما و گستردگی ناوگان بازتر کند.

با بویینگ 747 آشنا شوید

۷۴۷ یک هواپیمای پهن پیکر چهار موتوره دو طبقه است که توسط شرکت هواپیماسازی بویینگ ایالات متحده آمریکا طراحی و ساخته شده است.

آشنایی با بویینگ 707

در دنیای هوانوردی هواپیماها مهم‌ترین موضوع هر بحثی به حساب می‌آیند؛ شرکت‌های هواپیماسازی نیز طرفداران خاص خود را دارند و گاها بحث‌های بین طرفداران دو شرکت اصلی هواپیماسازی تجاری جهان یعنی ایرباس و بویینگ جذابیت فراوانی دارد.

دویستمین ۷۷۷ کارگو تحویل داده شد

بوئینگ ۷۳۷ مکس به آسمان اروپا بازمی‌گردد

آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا یک دستورالعمل پیشنهادی درباره قابلیت پرواز هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس منتشر کرد که بر اساس آن، این هواپیما می تواند دوباره به آسمان اروپا بازگردد.

بوئینگ: چین به ۸ هزار و ۶۰۰ هواپیمای جدید نیاز دارد

شرکت هواپیمایی «بوئینگ» اعلام کرد که خطوط هوایی چین در طول ۲۰ سال آینده به ۸ هزار و ۶۰۰ هواپیمای جدید به ارزش ۱.۴ تریلیون دلار نیاز دارد که این امر نشان دهنده روند بهبود چشمگیر و مورد انتظار بازار چین بعد از وقوع کووید-۱۹ است.

تعرفه تنبیهی اروپا روی چهار میلیارد دلار کالای آمریکایی

اتحادیه اروپا به تلافی یارانه های دولت آمریکا به شرکت هواپیماسازی بوئینگ، هفته جاری روی واردات کالاهای آمریکایی به ارزش چهار میلیارد دلار تعرفه وضع خواهد کرد.

چراغ سبز اروپا برای ازسرگیری پرواز مکس

رگولاتور ایمنی هوانوردی اروپا قرار است موافقت با پرواز هواپیمای مسافری ۷۳۷ مکس شرکت بوئینگ را تا پایان سال اعلام کند.

شرکت آمریکایی بوئینگ در ماه سپتامبر یک هواپیما هم نفروخت

وضعیت بحرانی غول هواپیماسازی آمریکا مدام وخیم‌تر می‌شود. بخشی از معضلات این شرکت ناشی از پاندمی کرونا است. توقف پرواز بوئینگ‌های ۷۳۷ مکس پس از دو سانحه نیز ضربه دیگری است که زیان هنگفتی به شرکت وارد کرد.

بزرگترین موتور جت جهان مجوز پرواز گرفت

بزرگترین موتور جت جهان که برای هواپیماهای تجاری طراحی شده و GE9X نام دارد، مجوز نصب بر روی هواپیما برای پرواز را دریافت کرد.

بازخرید مدیران بویینگ

در پی شیوع همه‌گیری ویروس کرونا و به تبع آن کاهش سفرهای هوایی، بسیاری از سفارش‌های شرکت‌های هواپیماسازی لغو شد و بسیاری از هواپیماهای تولید شده توسط این شرکت‌ها زمین‌گیر شده‌اند. این موضوع باعث شده که هزینه‌های زیادی به شرکت‌های هواپیماسازی تحمیل شود. شرکت هواپیماسازی بوئینگ نیز برای کاهش هزینه‌های خود، سیاست‌های انقباضی در پیش گرفته و در این راستا تصمیم دارد سمت‌های معاونت را حذف کند.

احتمال لغو ممنوعیت پرواز هواپیماهای بوئینگ 737 در اروپا

سازمان امنیت هوانوردی اتحادیه اروپا اعلام کرد که ممکن است مجوز پرواز دوباره هواپیماهای بوئینگ 737 مکس را در ماه نوامبر صادر شود.

بوئینگ نقص طراحی 737 مکس را از خلبانان و نهادهای ناظر پنهان کرده بود

گزارش مفصل کنگره‌ی آمریکا اعلام می‌کند بوئینگ برای رقابت بهتر با ایرباس، نقص‌های طراحی ۷۳۷ مکس را پنهان کرده تا این هواپیما خیلی زود وارد آسمان شود.

بویبنگ اولین سفارش ساخت هواپیمای ۷۳۷ مکس را پس از دو سقوط مرگبار دریافت کرد

شرکت آمریکایی بوئینگ اولین سفارش خود را برای ساخت هواپیمای "۷۳۷ مکس" در حالی دریافت کرده است که سازمان های نظارتی پس از دو سقوط مرگبار این مدل از هواپیما آن را زمین گیر کرده بودند.

ضرر ۲.۴ میلیارد دلاری بوئینگ در سه ماهه دوم ۲۰۲۰

شرکت بوئینگ با ثبت ضرر و زیانی بیشتر از انتظارات، اعلام کرد که به دلیل تقاضای ضعیف در بحبوحه پاندمی کرونا، تولید و ساخت هواپیما را بیش از پیش کاهش و تعدیل نیروی بیشتری را اعمال خواهد داد.

پرواز بویینگ737 مکس باز هم به تعویق افتاد

سازمان هوانوردی فدرال آمریکا اعلام کرد در نظر دارد تا دستورالعمل صلاحیت پرواز بوئینگ 737 مکس را در آینده نزدیک برای رسیدگی به تغییرات ایجاد شده از زمانی زمین گیری هواپیما در مارس 2019، به تعویق بیندازد.

بازگشت مجدد مکس به آسمان‌

بویینگ ۷۳۷ مکس که پس از دو سانحه مرگبار مشابه در اندونزی و اتیوپی از پرواز منع شده بود برای دریافت مجدد گواهینامه صلاحیت پروازی به پرواز درآمد.

شرکت لیزینگ آوالون خرید 27 فروند هواپیمای بوئینگ را لغو کرد

شرکت لیزینگ هواپیمایی آوالون شب گذشته اعلام کرد: خرید 27 فروند هواپیمای بوئینگ 737 مکس دیگر را هم لغو کردند.

بازگشت دوباره بویینگ

بویینگ ۷۳۷ مکس در مسیر آزمایش‌های پروازی نهایی برای تایید پرواز تجاری دوباره است

بویینگ تولید مدل پرطرفدار 747 را متوقف می‌کند

شرکت هواپیماسازی بویینگ آمریکا قصد دارد به تولید مدل پرطرفدار ۷۴۷ خود پایان دهد.

فرود جدیدترین ساخته بویینگ 777X

این هواپیما هنوز در حال انجام تست‌های پروازی است و به زودی وارد بخش تجاری صنعت هوانوردی خواهد شد.

بویینگ مکس ۷۳۷ تا دوشنبه آماده پرواز می شود

اکنون بیش از یک سال است که بوبینگ تلاش می کند تا نقص سیستم‌های کنترل پرواز خود را بر روی ۷۳۷ MAX پس از دو سانحه مرگبار در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ برطرف کند.

زنگ هشدار بوئینگ برای اوضاع وخیم تحویل هواپیما

شرکت هواپیماسازی بویینگ در ماه گذشته میلادی تنها چهار فروند هواپیما تحویل داده که هیچ کدام از آنها از نوع مسافری نبوده‌اند.

راه اندازی «سفر مطمئن» برای تشویق سفر، توسط بویینگ

در خبری غیرمنتظره، بوئینگ می خواهد مردم را ترغیب کند تا دوباره به آسمان بروند.

کاهش بیش از ۵۰۰ سفارش بوئینگ در سال جاری

بحران ناشی از کرونا صنعت هوایی را زمین گیر کرده. حتی شرکت‌های بزرگی مانند بوئینگ نیز از این بحران در امان نمانده‌اند و میزان سفارش‌های بوئینگ در سال جاری بیش از ۵۰۰ فروند کاهش یافته است.

بویینگ با ارائه اوراق قرضه ۲۵ میلیارد دلار جذب کرد

غول هواپیماسازی بویینگ موفق شد کمبود نقدینگی خود را با فروش اوراق قرضه جبران کند و از کمک دولت بی‌نیاز شود. هدف‌گذاری اولیه مدیران بویینگ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دلار بود. بهره اوراق مشخص نیست

بویینگ ۱۶ هزار نفر را اخراج می‌کند

شرکت بویینگ همزمان با ادامه بحران در حمل و نقل هوایی به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا اعلام کرد که حدود ۱۰ درصد از نیروی کار خود در سطح جهان را اخراج خواهد کرد.

لغو قرارداد 4.2 میلیارد دلاری بویینگ با امبرائر برزیل

شرکت بویینگ آمریکا اعلام کرد که از قرارداد 4.2 میلیارد دلاری، برای خرید بخش تولید هواپیماهای مسافربری امبرائر برزیل، صرف نظرکرده است.

دریم‌لیفتر و مبارزه با کرونا

بویینگ در پستی اینستاگرامی از انجام یک ماموریت جابه‌جایی تجهیزات پزشکی برای مقابله با کووید ۱۹ توسط دریم‌لیفتر خبر داد.

لغو سفارش مکس

شرکت لیزینگ چینی CDB اعلام کرد که در توافقی با بویینگ سفارش ۲۹ فروند ۷۳۷ مکس را لغو کرده است.

از سر گیری تولیدات نظامی بویینگ

بویینگ دیروز اعلام کرد که تولید هواپیماهای مسافربری خود را در منطقه سیاتل از سرخواهد گرفت آن‌ها از هفته آینده خط تولید هواپیماهای نظامی خود را نیز در فیلادلفیا مجددا آغاز خواهند کرد.

لغو سفارش ۱۵۰ فروند ۷۳۷ مکس در ماه مارس

بویینگ اعلام کرد که در ماه گذشته میلادی با لغو سفارش ۱۵۰ فروند از هواپیماهای بویینگ ۷۳۷ مکس مواجه شده است که ۷۵ فروند آن متعلق به شرکت لیزینگ ایرلندی Avolon بوده است.

مرخصی اجباری برای ۲۳۰۰ کارمند بویینگ

شرکت هواپیماسازی آمریکایی بویینگ اعلام کرد که حدود ۲۳۰۰ کارمند خود را از کارخانه‌های مستقر در اروپا و ایالات متحده به مدت ۲ الی ۴ هفته به مرخصی اجباری می‌فرستد.

بویینگ همچنان روی خط تعلیق

در اواخر ماه مارس این شرکت هواپیماسازی آمریکایی به علت مرگ یکی از کارکنان، خط تولید سیاتل خود را به مدت دو هفته تعطیل کرد.

بازگشت مکس به آسمان

گزارشات حاکی از آن است که بویینگ قصد دارد از مه ۲۰۲۰ بویینگ ۷۳۷ مکس را به آسمان بازگرداند

چرا بویینگ، دریم‌لیفتر را ساخت؟

از این هواپیما تنها چهار فروند ساخته شده است، این هواپیما یک هواپیمای باربری بزرگ است که برای جابه‌جایی قطعات بویینگ ۷۸۷ به کارخانه‌های بویینگ در ایالات متحده ساخته شده است.

مرگ کارمندان بویینگ به علت کرونا

یکی از کارمندان کارخانه Everett به علت ابتلا به کووید-۱۹ درگذشت، این اولین ثبت فوت در این کارخانه به علت کرونا است.

شرکت بویینگ در بیانیه‌ای که در تاریخ ۲۰ مارس منتشر شد، اعلام کرده که مدیر اجرایی این شرکت دیو کالهون و رئیس هیئت مدیره لری کلنر، از پرداخت هزینه‌ها تا پایان سال ۲۰۲۰ چشم‌پوشی می‌کنند.

بویینگ همچنین سود سهام را به حالت تعلیق درآورده و برنامه‌های خرید مجدد سهام را تا اطلاع ثانوی متوقف داد. این شرکت تقریبا یک سال پیش و در پی سقوط هواپیمای ۷۳۷ مکس که منجر به کشته شدن ۳۴۶ نفر شد، برنامه خرید و فروش سهام را به حالت تعلیق درآورده بود.

بویینگ به دنبال ۶۰ میلیارد دلار کمک‌ هزینه برای صنعت هوافضا

شرکت بویینگ مبلغ ۶۰ میلیارد دلار کمک از دولت ایالات متحده آمریکا برای پشتیبانی از بخش تولیدات هوافضا درخواست می‌کند، وجوهی که این شرکت در نظر دارد موجب محافظت از ۲/۵ میلیون شغل می‌شود.

تصاویری از تست لغو تیک‌آف بویینگ 777X در مقر بویینگ

در این تست هواپیما شتاب‌گیری را برای تیک‌آف شروع می‌کند اما بصورت ناگهانی و فقط با استفاده از ترمز‌ها میزان مسافت برای ایستادن روی باند اندازه‌گیری می‌شود.

خطوط هواپیمایی آمریکا در صدد بازنشست کردن بویینگ ۷۵۷

این هواپیمایی تا پایان سال ۲۰۲۱ این هواپیما را کنار گذاشته و با نسخه کم‌مصرفتر آن وارد بازار کار خواهد شد.

بازنشستگی بویینگ ۷۶۷ از ماه مه ۲۰۲۰ توسط خطوط هوایی آمریکا

خطوط هوایی آمریکا ناوگان بویینگ ۷۶۷ خود را در پایان ماه مه ۲۰۲۰ بازنشسته خواهد کرد. از قرار معلوم بویینگ ۷۸۷ (دریم‌لاینر) و ایرباس A321XLR جایگزین‌های این ناوگان هواپیمایی بازنشسته خواهند شد.

درباره بویینگ 777X بدانید!

از زمانی که بویینگ 777 در سال ۱۹۹۵ وارد بازار کار هوانوردی شد، به عنوان موفق‌ترین هواپیمای پهن‌پیکر تولید شده شناخته شد.

اتیوپی اسرار سانحه بویینگ ۷۳۷ مکس را فاش می‌کند

به گزارش کن نیوز، دفتر تحقیقات سوانح هوایی وزارت حمل و نقل اتیوپی امروز گزارش تحقیقات خود را منتشر کرد، در اینجا برخی جزئیات ذکر شده است:

 قابلیت هلیکوپتر بویینگ AH-6

هلیکوپتر بویینگ AH-6 یک پرنده بسیار سبک، دارای قابلیت حمله، انعطاف‌پذیر و مناسب برای انجام ماموریت‌های جست‌وجو و نجات است.

کرونا و بازگشت مکس

تحلیلگران صنعت هوانوردی اکنون در حال بررسی این موضوع هستند که آیا در صورت ادامه داشتن ویروس کرونا تحویل هواپیماها به تعویق می‌افتد یا کل تحویل سفارشات لغو می‌شود.

هلیکوپتر بویینگ FARA ساخته شده برای نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا، این هلیکوپتر برای حملات جنگی طراحی شده است

آشنایی با بویینگ 787 دریم‌لاینر

دریم‌لاینر یک جت مسافربری دو موتوره و پهن‌پیکر است که توسط بویینگ ساخته شده است.

بل‌ و بویینگ اولین V22 را به ناوگان نیروی دریایی ایالات متحده تحویل می‌دهند

شرکت‌های بل‌ و بویینگ اولین CMV-22B Ospray را به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا تحویل دادند، ناوگان دریایی ایالات متحده از این هلیکوپتر برای جا‌به‌جایی پرسنل و محموله‌ها در دریا استفاده خواهد کرد. نیروی دریایی، V22 Ospray را برای جایگزین C2A Greyhound انتخاب کرده‌است.

از انقلابی که بویینگ 747 در حمل‌و‌نقل هوایی به پا کرد

747 یکی از نمادی‌ترین هواپیماهای تاریخ صنعت هوانوردی جهان است. «جامبوجت» که بیش از 50 سال پس از اولین پروازش در آسمان‌ها بوده، بین مسافران هوایی و علاقه‌مندان هوانوردی طرفداران ویژه خود را داشته است. این اعجوبه مهندسی، گذشته‌ای غنی دارد.

فرود اضطرارى هواپیماى بوئینگ ٧٣٧ سرى٨٠٠ رایان ایر در رومانى.

دقایقى پس از تیک آف از فرودگاه اتوپنى، کابین مسافران پر از دود شد و مسافران بشدت ترسیده بوده اند. خلبان با اعلام وضعیت اضطرارى به فرودگاه مبدا بازگشت و فرود آمد.

تصاویر موفقیت‌آمیز از تیک‌آف تا لندینگ بویینک 777x

بویینگ 777x با موفقیت اولین پرواز خود را به انجام رساند و توانست در باند فرودگاه بویینگ فرود آید.

یک مشکل نرم‌افزاری جدید در هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس که پس از دو سانحه اجازه پرواز ندارد با یک معضل جدید نرم‌افزاری روبرو است. این مشکل می‌تواند اعطای مجدد مجوز پرواز به این مدل هواپیماهای شرکت بوئینگ را با مانع مواجه کند.

هواپیمای مسافربری به دلیل نقص فنی سوخت خود را روی چند مدرسه خالی کرد

یک هواپیمای مسافربری سوخت خود را هنگام فرود اضطراری در فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس روی چند مدرسه خالی کرد.

مدیر عامل بویینگ استعفا می‌کند

شرکت هواپیماسازی بویینگ اعلام کرده است که دنیس میولنبرگ، مدیر عامل این شرکت کناره‌گیری می‌کند. بویینگ این استعفا را اقدامی "لازم برای بازگرداندن اعتماد" توصیف کرده است.

هواپیماهای بویینگ مکس تا ماه مه مجوز پرواز نخواهند داشت

به دنبال دو سانحه مرگبار سقوط هواپیما، ممکن است شرکت بویینگ ناچار شود تولید هواپیماهای نوع «۷۳۷ مکس» را تعلیق کند یا تعداد آن را کاهش دهد.

بویینگ آمریکا تولید هواپیماهای مکس ۷۳۷ را متوقف می‌کند

بیانه شرکت بویینگ در مورد توقف هواپیماهای مکس ۷۳۷ با توجه به درخواست ارزیابی‌های اداره حمل و نقل هوایی فدرال ایالات متحده صورت گرفته است.

 آشنایی با هوابرد V22 Osprey

هوابرد V22 Osprey، یک تیلت روتور، محصول مشترک شرکت‌های بوئینگ و بل است، که در کلاس هوابردهای VTOL (Vertical Take Off Or Landing)، وسیله‌های پرنده‌ی عمود پرواز، دسته‌بندی می‌شود.

شکاف بزرگ در بدنه بویینگ 777X

بویینگ در ماه سپتامبر، مورد وقوع یک اتفاق ناگهانی قرار گرفت، که مهندسان اورت با استفاده از یک آزمایش استرس از قدرت ساختاری، قاب هوایی جدید 777X را به بازار عرضه کردند. درست همانطور که آزمایش به سطح استرس خود نزدیک می‌شد، فشاری به بدنه هواپیما وارد شد که منجر به ایجاد شکاف در بدنه شد.

خطوط هوایی اتحاد به اولین شرکت هواپیمایی خارجی که به ترمینال جدید فرودگاه جده پرواز داشت تبدیل شد

خطوط هوایی اتحاد، با یک برخورد و خوش‌آمدگویی خوب در ترمینال جدید جده رو به رو شد. افتتاحیه این ترمینال توسط دریم‌لاینر امارات متحده عربی انجام شد.

دست رد «کانتاس» به سینه «بویینگ» و «ایرباس»

رسانه‌های استرالیایی از رد پیشنهادهای شرکت‌های ایرباس و بویینگ برای پروژه «طلوع» توسط شرکت هواپیمایی حامل پرچم استرالیا خبر می‌دهند.

پرواز لندن - سیدنی با موفقیت به پایان رسید

در سال ۱۹۱۹، سفری از انگلیس به استرالیا ۲۸ روز طول می‌کشید. اما پرواز بدون وقفه پرواز لندن - سیدنی ۱۹ ساعت و ۱۹ دقیقه طول کشید

آژیر قرمز در بویینگ

به دنبال ادامه زمینگیری هواپیماهای بویینگ ۷۳۷ مکس، سفارش‌های این شرکت هواپیماسازی کاهش یافت.

گزارش پیشرفت 737 MAX

اولویت بویینگ، بازگشت ایمن به سرویس MAX و پشتیبانی از مشتریان هواپیمایی ما در این زمان دشوار است.

گزارش Sam Chui از بازنشست شدن بویینگ 747 شرکت هواپیمایی El Al

بویینگ بر امنیت، ابداعات و شراکت در نمایشگاه هوایی دبی در سال ۲۰۱۹ متمرکز می‌شود

بویینگ نمونه کارهای گسترده خود را، اعم از محصولات تجاری، دفاعی، خدماتی و تکنولوژی در نمایشگاه هوایی دبی که از تاریخ ۱۷ الی ۲۱ نوامبر در دبی برگزار می‌شود، به نمایش می‌گذارد. حضور و فعالیت بویینگ در این نمایشگاه متمرکز بر امنیت، ابداعات و نوآوری، مشارکت صنعتی در بازار رو به رشد خاورمیانه خواهد بود.

بویینگ اولین هواپیما P-8A را به نیروی هوایی سلطنتی انگلستان تحویل داد

بویینگ، هفته پیش اولین فروند P-8A از 9 فروند را به نیروی هوایی سلطنتی انگلستان تحویل داد. انگلستان، هواپیما چند ماموریتی را از طریق فرایند فروش نظامی خارجی با نیرو دریایی به دست می‌آورد. P-8A جایگزین هواپیما بازنشسته انگلستان به نام Nimrod می‌شود.

آخرین پرواز هواپیمای بویینگ 747 شرکت
 هواپیمایی El Al همراه با Samchui

زیر سوال رفتن ایمنی دو محصول بویینگ

قانونگذاران آمریکایی در حال پیگیری مسائل ایمنی تازه یافت شده در دو جت بویینگ ۷۳۷ مکس و ۷۸۷ دریم‌لاینر هستند و عملکرد مدیران سازمان فدرال هوانوردی آمریکا که از توضیحات بویینگ درباره ایمنی این هواپیماها دفاع کردند را زیر سوال بردند.

سفارش ۵ فروند دریم‌لاینر برای ایر پریمیا

بویینگ و ایرپریمیا اعلام کردند که این شرک هواپیمایی کره‌ای برای شروع کار قصد خرید ۵ فروند دریم لاینر ۹-۷۸۷ را دارد، بر اساس توافق‌نامه‌ این شرکت قرار است امسال ۳ فروند از این هواپیما را از شرکت‌‌های اجاره‌ دهنده اجاره کند‌.

کوتاهی یا سود جویی بویینگ

این روزها سوال و پرسشی بسیار معما گونه و عجیبی از کارخانه هواپیما سازی بویینگ مطرح شده است که شاید پاسخ به آن ؛مسائل و چالش های دیگری را برای تولیدات آن کارخانه بوجود آورد .اصل معما این است که چگونه یک کارخانه مشهور و معظم هواپیما سازی ؛حاضر شده است تا طراحی نرم افزار یکی از سامانه های مهم هواپیمای بویینگ ماکس 737 را به شرکت کم هزینه ای برون سپاری کرده است ؟

وقتی رویای دریم لاینر بر سر مردم رم آوار  می‌شود

این بار شانس واقعا به داد مردم منطقه فیموچینو در پایتخت ایتالیا رسید .شنبه 10 آگوست مطابق با 19 مرداد ماه سال جاری مردم منطقه فیومیچینو با بارش قطعات موتور هواپیمای بویینگ 787 یا همان دریم لاینرمواجهه شدند که پس از بلند شدن و در مرحله اوج گیری به مانند آوار بر سر مردم آن منطقه فرود آمد.

وقتی هواپیماهای کهنه دوباره رونق بازار می گیرند

با سفارش و خرید هواپیماهای بویینگ مکس 737 توسط بهره برداران از ناوگان هواپیماهای بویینگ 737 کلاسیک ؛به نظر میرسید ، سرنوشت نه چندان روشنی در انتظار هواپیماهای بویینگ 737 کلاسیک آن شرکت‌ها وجود دارد.. اما با توجه به مشکل حادث شده بر روی هواپیماهای بویینگ مکس ؛به نظر میرسد دیگر اعضای کهنسال این خانواده یعنی هواپیماهای بویینگ 737 سری کلاسیک بار دیگر مورد اقبال و توجه قرار گرفته اند.

شرکت Aeroflot سفارش دریم‌لاینرهای خود را لغو کرد

خطوط هواپیمایی حامل پرچم روسیه "Aeroflot"، سفارش ۲۲ فروند "Boeing 787 Dreamliner" را لغو کرده است.

پورشه و بویینگ در بازار هوانوردی شهری شریک می‌شوند

این شرکت‌ها قرارداد‌ی‌ را جهت تحقیق درباره‌ پیشرفت محصولات در بازار امضا می‌کنند تا برای ساخت اکوسیستمی جدید تلاش کنند.

کمک ۱۰۰ میلیون دلاری بویینگ به خانواده قربانیان سقوط هواپیمای ۷۳۷ مکس

شرکت آمریکایی بویینگ صد میلیون دلار برای کمک به خانواده قربانیان سقوط دو هواپیمای «۷۳۷ مکس» این شرکت در کشورهای اندونزی و اتیو‍پی اختصاص داده است.

 مهندسان کم تجربه با حقوق ساعتی ۹ دلار

توسعه نرم افزار بویینگ ۷۳۷مکس از سوی مهندسان کم تجربه، به اشتباهات نرم افزاری منتهی شده که حوادث مرگبار اخیر توسط هواپیماهای این شرکت را رقم زده است.

 کشف یک خطر امنیتی جدید در بوئینگ ۷۳۷ مکس

اداره‎ی هوایی فدرال ایالات متحده که پس از دو حادثه سقوط بویینگ ۷۳۷ مکس به خاطر مشکلات سیستمی تحقیق می‎کند یک مشکل امنیتی جدید یافته است.

خودنمایی ایرباس در مقابل بوئینگ در نمایشگاه صنایع هوایی پاریس

با توجه به آنکه نمایشگاه صنایع هوایی پاریس ۲۰۱۹ از تاریخ ۱۶ لغایت ۲۳ ژوئن سال جاری میلادی در شهر پاریس، پایتخت فرانسه برگزار می‌شود.

ایرباس A321XLR یا بویینگ 757 ؟

با توجه به اینکه امریکن ایرلاینز اعلام کرده که می‌خواهد بویینگ 757 های خود را با ایرباس A321XLR جایگزین کند به بررسی این دو هواپیما خواهیم پرداخت.

پس از 58000 ساعت کار مکس به آسمان باز خواهد گشت.

58000 ساعت کاری نیاز است تا بویینگ مشکل تمام 737 مکس‌های ساخته شده را برطرف کند.

یونایتد ایرلاینز پروازهای بیشتری با 737 مکس را کنسل کرد

یونایتد ایرلاینز اعلام کرد تا ماه آگوست هواپیماهای بویینگ 737 مکس خود را زمین‌گیر نگاه می‌دارد و یک ماه زمان از پیش تعیین شده را به تعویق انداخت.

ارگان‌های رسمی هوانوردی ایالات متحده معتقدند برخورد با پرنده از عوامل سقوط 737 مکس است

ارگان‌های رسمی آمریکایی بر اساس گزارشات فردی که در بحث برخورد پرنده با هواپیما خبره است معتقند دلیل اصلی سقوط بویینگ 737 مکس هواپیمایی اتیوپی به این دلیل بوده است.

بویینگ 777X در آستانه نخستین پرواز

با توجه به اتمام ساخت دومین 777X توسط بویینگ این شرکت برای اولین پرواز این هواپیما در اواخر ماه آینده آماده می‌شود.

نرم افزار بویینگ 737 مکس را به‌روزرسانی شد

بویینگ اعلام کرد که پس از دو سانحه لاین ایر و هواپیمایی اتیوپی که مجموعا 346 نفر کشته شدند نرم افزار بویینگ 737 مکس را به روزرسانی کرده است.

آخرین خبرها پرونده 737 مکس

افشاگری‌های جدیدی از بویینگ ۷۳۷ مکس پس از دو سانحه هوایی مرگبار، باور بسیاری را به سمتی سوق داده که مدعی‌اند این شرکت بزرگ اطلاعات حیاتی سیستم اخطار هواپیما را اطلاع‌رسانی نکرده است.

خبرهای بیشتر از بویینگ 797

آیا تا به حال به 20 سال آینده فکر کرده‌اید اینکه چه پیش خواهد آمد؟

لغو سفارشات 10-787 هواپیمایی امارات

گزارش سالانه هواپیمایی امارات به تازگی منتشر شده که طی این گزارش بیان شده که این شرکت 234 فروند هواپیما سفارش داده است

بویینگ از نقص سیستم هشداردهنده ۷۳۷ مکس مطلع بوده است

شرکت هواپیماسازی بوئینگ یک سال پیش از سقوط اولین هواپیمای مدل ۷۳۷ مکس از نارسایی در سیستم هشداردهنده آن مطلع بوده است. مهندسان بویینگ تنها چند ماه پس از تحویل نخستین هواپیماهای ۷۳۷ مکس در سال ۲۰۱۷ متوجه نقص در سیستم هشداردهنده آن موسوم به حساسگرهای AOA شده بودند.

آیا ایرباس از وضعیت پیش حول بویینگ 737 مکس سود می‌برد؟

هفته گذشته ایرباس جداول مربوط به میزان فروش و سود خود در چهار ماهه اول سال 2019 را رسانه‌ای کرد که نشان از افزایش هواپیماهای خانواده A320neo دارد. با این وجود این گزارش ایده‌پردازان افزایش فروش ایرباس با توجه به مشکلات پیش آمده برای بویینگ 737 مکس را شگفت‌زده کرد.

بررسی‌های بیشتر حول پرونده بویینگ 737 مکس

بررسی گواهینامه‌های صادرشده توسط FAA برای خودکار عمل کردن سیستم‌های کنترل پرواز هواپیمای بویینگ 737 مکس توسط (Joint Authorities Technical Review (JATR

بیانیه بویینگ در رابطه با حادثه بویینگ 737 خطوط هواپیمایی میامی

جمعه عصر یک بویینگ800-737 که توسط خطوط هوایی بین‌المللی میامی چارتر شده بود روی باند فرودگاه Naval سرخورده و وارد رودخانه سنت جانز شد.

افشاگری تازه درباره بویینگ ۷۳۷ مکس

شرکت هواپیماسازی بوئینگ بار دیگر به خاطر سقوط جنجال‌برانگیز دو هواپیمای ۷۳۷ مکس خود زیر فشار قرار گرفته است. طبق یک گزارش، این شرکت سیستم هشداردهنده خود را غیرفعال کرده بوده، بی‌آنکه خطوط هوایی را مطلع کند.

آخرین تست موتور بویینگ  777X با موفقیت انجام شد

موتور بویینگ 777X با موفقیت آخرین تست‌های پروازی را در صحرای Mojave بر روی یک بویینگ 747 انجام داد تا در نهایت به 320 ساعت پرواز برسد.