|

هواپیمایی قشم از تاریخ 91/10/18 رسماً فعالیت پروازی خود را آغاز کرد.

پیش از واگذاری به مجموعه هلدینگ سورینت این شرکت در سال 1372 با اجاره نمودن هواپیما فعالیت پروازی خود را آغاز کرده بود. از سال 1375 با انعقاد قرارداد اجاره با مالکین هواپیماهای مسافری پهن پیکر پروازهای خود را در مسیرهای تهران- قشم، تهران- دبی و دیگر شهرهای ایران انجام داده است. در ابتدا پروازهای مسافری این شرکت با دو فروند هواپیما آغاز شد و شرکت توانست تا سال 1379 تعداد 7 فروند هواپیما در اختیار گیرد. در سال 1385 مالکین تصمیم به واگذاری شرکت نمودند.  در سال 1388 شرکت هلدینگ توسعه سورینت قشم مالک این شرکت گردید.  و با افزایش ناوگان پروازی خود و طی مراسم افتتاحیه رسمی با نام جدید" هواپیمایی قشم" و دستورالعمل کاری جدید و با در اختیار گیری کادر مدیریتی و پرسنل مجرب شروع به فعالیت نمود. نهایتاً این شرکت در سال ۱۳۹۳ به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران  واگذار گردید.

در حال حاضر این شرکت با به کارگیری ناوگان‌های مختلف و با بهره برداری از هواپیماهای دوربرد وهمچنین هواپیماهای برد متوسط  با ارائه بیش از 3000 صندلی امکان پرواز به کلیه فرودگاه‌های داخل کشور و فرا منطقه‌ای را دارا می‌باشد. استقرار سیستم‌های نوین فروش و  بازرگانی و هم چنین ارائه خدمات درون پروازی متفاوت و با بالاترین استانداردهای کیفی و ایمنی در دستور کار شرکت قرار دارد.

به کارگیری منابع انسانی جوان، در کنار نیروهای با تجربه و واقف به علم روز از مزیت‌های شاخص شرکت می‌باشد. سیر مراحل آموزش و تخصص‌هایی مانند خلبانی، مهندسی و تعمیر و نگهداری هواپیما، بازرگانی و عملیات زمینی و خدمات پرواز با بهترین کیفیت و در موسسات آموزشی مورد تایید برای پرسنل شرکت صورت می‌پذیرد.

هواپیمایی قشم تا کنون به 27 مقصد بین المللی و 29 مقصد داخلی پرواز داشته است.

ناوگان هوایی این شرکت دارای 21 فروند هواپیمای ملکی به شرح ذیل می‌باشد.

 

ناوگان

تعداد
 

فوکر 100

 4
 

ایرباس 600-300

 5
 

آر-جی

 5
 

ایرباس 320

 3
 

فوکر 50

 4

 

سوابق کاری

اخبار مرتبط

جوابیه قشم ایر

پیرو انتشار پیامی در آن کانال محترم با عنوان "عدم اطلاع رسانی در تعجیل پرواز استانبول " روابط عمومی و امور بین الملل هواپیمایی قشم توضیحاتی را به منظور روشن شدن اذهان عمومی به شرح ذیل اعلام می دارد؛

جوابیه قشم ایر در خصوص پرواز آبادان مشهد

با توجه به نقص فنی پیش آمده و به منظور جلوگیری از تاخیرات طولانی و انعکاسی در سایر مسیر های پروازی، تغییر تایپ هواپیما برای این پرواز از هواپیمایی ۳۲۰ به هواپیمایی RJ صورت گرفت

کسب شاخص ایمنی مطلوب شرکت هواپیمایی قشم از  ICAO_iSTARS

بر اساس ارزیابی صورت گرفته اخیر توسط ICAO_iSTARS از وضعیت شاخص ایمنی شرکت، وضعیت مطلوب سطح ایمنی گزارش گردید که این موفقیت همواره نشان از دقت و اهمیت رعایت اصول ایمنی در کلیه پروازهای قشم ایر می باشد.

انتخاب قشم ایر به عنوان یکی از صد شرکت برتر مشتری مدار

جشنواره ملی یکصد واحد مشتری مدار در محل مرکز همایشهای رایزن و با حضور برخی از معاونین و مدیران قشم ایر برگزار گردید، در این جشواره از قشم ایر و کاپیتان حسن قاسمی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل هواپیمایی قشم به عنوان شرکت برگزیده مشتری مداری تجلیل و تندیس ویژه این جشنواره به قشم ایر اهدا گردید.

کسب رتبه اول ایمنی بازرسی رمپ در بین 17 شرکت هواپیمایی داخلی توسط قشم ایر

نظر به بازرسی‌های انجام شده توسط سازمان هواپیمایی کشوری از شرکت‌های هواپیمایی داخلی تا پایان دی ماه سال 99، شرکت هواپیمایی قشم رتبه اول ایمنی شاخص بازرسی رمپ (Ramp Inspection) را در بین 17 شرکت هواپیمایی داخلی کسب نمود.

کسب مجوز MTO توسط هواپیمایی قشم

سومین پرواز گروه دانشجویان ایرانی بر فراز آسمان تفلیس توسط هواپیمایی قشم انجام شد

قشم ایر با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس، روز جمعه مورخ ۹۹/۱۰/۰۵ سومین پرواز دانشجویان ایرانی کشور گرجستان که پس از شیوع ویروس کرونا موفق به بازگشت به گرجستان نشده بودند برقرار گردید.

بازدید رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل هواپیمایی قشم از برج مراقبت فرودگاه بین المللی مهرآباد و  مرکز کنترلر ترافیک هوایی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی

قسمت پنجم برنامه تراتل با خلبان نسیم طاهریان

در این گفتگو درباره حضور بانوان و نقش آن‌ها در صنعت هوانوردی بحث شد.

ارسال محموله دارویی انجمن داروسازان گرجستان به ایران از طریق هواپیمایی قشم

رضا حیدرى، مدیرعامل قشم ایر شد

ساعاتی پس از استعفاى آقاى محمود شکرابى از سمت مدیر عاملى قشم ایر، جانشین او معرفی شد.

مراسم تقدیر و تشکر از اساتید، مدرسان و کارکنان آموزش شرکت هواپیمایی قشم

در روز شنبه مورخ 98/2/14 محمود شکرآبی، مدیر عامل و عضو هیئت مدیره، نشست صمیمانه ای با اساتید و کارکنان مرکز آموزش و بهسازی منابع انسانی به مناسبت سالروز شهادت استاد مطهری و تجلیل از مقام شامخ معلم در ساختمان آموزش این شرکت برگزار نمود.

مشکل فوکر ۱۰۰ قشم‌ایر و فرود موفقیت‌آمیز

باز هم مشکل برای هواپیمای فوکر 100 این بار قشم ایر

حادثه در فرودگاه ارومیه

هواپیمای تهران به ارومیه ظهر امروز پیش از نشستن با نقص فنی مواجه شد و به گفته مسافران وحشت‌زده در داخل کابین حالت اضطرارى اعلام شده بود.

افتتاح خط پروازی قشم به مسقط (عمان)

قشم ایر رکورد دار بالاترین جا به جایی زائرین اربعین حسینی شد

فرود اضطراری پرواز 1241 قشم ایر از قشم به تهران

پرواز ۱۲۴۱ قشم ایر از قشم به تهران، به دلیل از دست دادن یک موتور پس از ۱۰ دقیقه پرواز، در قشم فرود اضطراری کرد