|

شرکت هواپیمایی کیش با هدف توسعه فعالیت‌های جزیره زیبای کیش، از طریق برقراری ارتباط با مراکز استان‌های کشور و اتصال به کشوهای حاشیه خلیج همیشه فارس درسال 1370 تاسیس شد. این شرکت پس از ثبت و دریافت مجوزهای قانونی به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه سازمان منطقه آزاد کیش و در قالب یک شرکت سهامی خاص، فعالیت خود را از خرداد ماه همان سال با دو فروند هواپیمای اجاره‌ای شروع کرد.

 پس از طی دوره تاسیس و راه‌اندازی، از اواخر سال 1372 با تغییر استراتژی و رویکرد شرکت، به کارگیری متخصصان کارآزموده و رعایت اصل صرفه‌جویی و فعالیت مداوم سبب شد تا شرکت در مدت کوتاهی ضمن رفع مشکلات، به پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در زمینه بازرگانی، عملیات، فنی، خدمات فرودگاهی و پشتیبانی دست یابد که تحقق چنین اموری، بستر مناسبی را در جهت رشد و سازندگی فراهم آورد.

همزمان با گذراندن موفقیت آمیز دو دوره ابتدایی، دوره سوم به نام مرحله بازنگری و شکوفایی شرکت، از اواخر سال 1376 و با تغییر مجدد مدیریت، آغاز شد. کیش ایر در این زمان، 10 فروند هواپیمای اجاره‌ای شامل هواپیمای یاک 40 و توپولف 154 در اختیار داشت که با تغییر سیاست‌های ارزی بانک مرکزی، عدم واگذاری ارز دولتی و افزایش نرخ ارز برای شرکت‌های هواپیمایی، امکان نگهداری و انجام حداقل ساعت پرواز تعیین شده برای آنها عملی نبود. لذا به منظور پیشگیری از ضرر و زیان احتمالی، تعداد هواپیماهای اجاره ای کاهش و درعوض، ساعت پرواز هواپیماهای باقیمانده افزایش یافت.

 از این مرحله می توان به عنوان آغاز دوره چهارم، یعنی اتخاذ استراتژی نوینی برای خروج از بحران مربوطه یاد کرد.

عدم هماهنگی شرکت‌های غیردولتی به منظور خرید هواپیما و فشارهای ناشی از نرخ بالای اجاره بها با تغییر نرخ ارز سبب شد تفکرخرید هواپیما در کیش ایر بیش از پیش دنبال شود.

افق بلند شرکت در جهت استقلال کامل، کارآفرینی و ارتقا ایمنی، از دیگر شاخص‌هایی بود که کیش ایر را به خرید هواپیما، استفاده از خدمه پروازی ایرانی به جای خدمه پروازی خارجی و انجام امور مهندسی تعمیرات در داخل تشویق می‌کرد.

این امر اگرچه وقت گیر، پرهزینه و پرزحمت بود؛ ولی نتیجه مثبت در ابعاد مختلف، به ویژه اقتصادی برای شرکت، سازمان منطقه آزاد کیش و کشور در برداشت.

اکنون نیز در مرحله پنجم از تاریخچه کیش ایر، مدیریت محترم شرکت توانسته است سیاست استراتژی نوین خویش را به مرز بلوغ برساند که ثمره آن را می توان افزایش ناوگان ملکی و نیز جایگزینی هواپیماهای مدرن و به روز به جای ناوگان قبلی دانست و در حال حاضر این شرکت دارای 7 فروند هواپیمای جت مکدانل داگلاس  MD-82و MD-83 و 2 فروند هواپیمای جت فوکر F100 و 2 فروند ایرباس مدرنA321  می‌باشد.

این شرکت در حال حاضر، با تمام خصوصیات و استانداردهای لازم بین‌المللی، یکی از شرکت های عضو IATA و اولین شرکت داخلی دارنده گواهینامه  IOSAاست.

پرسنل و متخصصان هواپیمایی کیش، با آگاهی از نقش آفرینی خویش در ارائه خدمات به مشتریان، تمایل جدی خود را در راه رسیدن به اهداف عالی شرکت به کار گرفته و توانسته‌اند در سایه الطاف خداوند متعال، در گام نخست، محیطی صمیمی و دوستانه را برای خود و به تبع آن در گام بعدی، جلب رضایت مسافران را حاصل کنند. 

 

سوابق کاری

اخبار مرتبط

تاخیر چهار ساعته و رفتار بد پرسنل کیش ایر

مسافران پرواز شماره ۷۰۵۴ جزیره کیش به تهران شرکت هواپیمایی کیش از تاخیر چهار ساعته و رفتار نادرست پرسنل این شرکت گلایه دارند.

جوابیه کیش ایر

پیرو درج مطلبی تحت عنوان" پیام مردمی ؛ کیش ایر باید پاسخگو باشد " در رسانه کن نیوز ، توضیحات ذیل جهت اطلاع مخاطبان محترم و مسافرین ارجمند هواپیمایی کیش همچنین اصحاب محترم رسانه و کیشوندان معزز تقدیم میگردد؛

مدیر عامل کیش ایر مجددا تغییر کرد

هنوز سه ماه از جایگزینی کاپیتان هاشمی تهرانی به جای دکتر فرزانه شرفبافی نگذشته، که امروز مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل جدید کیش ایر برگزار شد.

پیام تبریک دکتر فرزانه شرفبافی مدیر عامل شرکت هواپیمایی کیش به مناسبت نوروز

آماده سازی کیش ایر برای واگذاری بخشی از سهام آن

عضو هیات مدیره و معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش از آماده سازی کیش ایر برای واگذاری بخشی از سهام آن در بازار سهام خبر داد.

مصاحبه با مدیرعامل نام‌آشنای هواپیمایی کیش، دکتر فرزانه شرفبافی

در دفتر شرکت هواپیمایی کیش در تهران میهمان دکتر شرفبافی بودیم، که ایشان با رویی باز پاسخگوی سوالات ما بودند که در ادامه می‌خوانید:

دریافت پروانه تأسیس و بهره برداری واحد کترینگ توسط شرکت هواپیمایی کیش

شرکت کیش ایر موفق به اخذ پروانه تأسیس و بهره برداری واحد کترینگ از سازمان غذا و دارو گردید.

دیدار خانم دکتر شرفبافی؛ سرپرست جدید شرکت هواپیمایی کیش با معاونین و مدیران

سرکار خانم دکتر شرفبافی طی حضور در کیش ایر و انجام معارفه با معاونین و مدیران ، بخشی از اهداف و برنامه های خود را بیان نمودند .

تاکید دکتر مظفری بر تدوین برنامه های عملیاتی و تعامل بخش های مختلف سازمان در جهت ارتقاء کمی و کیفی خدمات

در مراسم معارفه و تکریم سرپرست شرکت هواپیمایی کیش دکترمظفری با اشاره به تدوین برنامه های راهبردی سه ساله در بخش های مختلف سازمان و شرکت های تابعه گفت: در بخش های مختلف به ویژه در زمینه تامین منابع، برنامه های راهبردی خوبی تدوین شده است.

پروازهای دبی- لار شرکت کیش ایر از سرگرفته می‌شود

مدیرکل فرودگاه لارستان از برقراری مجدد پروازهای شرکت هواپیمایی کیش ایر از فرودگاه لارستان به مقصد دبی خبر داد.

اعطای مجوز ATO به شرکت هواپیمایی کیش

مجوز ATO مرکز آموزش کیش ایر طی مراسمی در سازمان هواپیمایی کشوری اعطاء گردید.

موفقیت کیش ایر در تغییر رجیستر و ثبت مالکیت یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۱

کسب نشان حلال و پروانه بین الملی استاندارد  محصول توسط کترینگ شرکت هواپیمایی کیش

غرفه کیش ایر در نمایشگاه هوایی از زبان معاون عملیات

ترس از توربولانس در پرواز داخلى

با ابلاغ حکم آقای کاپیتان نصرفرد مدیر عامل شرکت هواپیمایی کیش کاپیتان منوچهر جهانی به سمت مدیر آموزش کیش ایر منصوب گردید