|

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور یک شرکت هواپیمایی خصوصی ایرانی است که در سال ۱۳۵۱ توسط ایران‌ایر راهاندازی شد. خطوط هوایی آن میان تهران و دیگر شهرهای ایران و چند کشور آسیای میانه برجا است. پایگاه اصلی این شرکت فرودگاه بین‌المللی مشهد است. 

این شرکت در تاریخ اول تیر ماه ۱۳۹۶ در قراردادی که در نمایشگاه هوایی پاریس برگزار شد، بیش از ۴۵ فروند هواپیمای ایرباس فرانسوی سفارش داد که مبلغ آن بالغ بر ۴ و نیم میلیارد یورو برآورد می‌شود. این شرکت که تا سال ۱۳۸۹، یکی از شرکت‌‌های دولتی محسوب می‌شد، بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی، از ابتدای سال ۱۳۹۰ به شرکت تعاونی چند منظوره هسایار که یکی از زیرمجموعه‌های وزارت دفاع ایران بود، واگذار شد؛ ولی به دلیل برگشت خوردن ۴ چک پرداخت متوالی این شرکت، این واگذاری لغو و مزایده دیگری در ۵ دی ۱۳۹۴ انجام شد که به موجب آن، این شرکت هواپیمایی به بخش خصوصی واگذار شد. 

کارکنان شرکت ایران ایرتور بیش از ۶۰۰ نفر می‌باشد شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در اردیبهشت سال ۱۳۹۷ و در حاشیه نمایشگاه هوایی اوراسیا ترکیه، تفاهم نامه خرید ۲۰ فروند هواپیمای سوخوی سوپر جت  SSJ۱۰۰ امضا کرد. ارزش کلی این تفاهم نامه یک میلیارد دلار است و تحویل این هواپیماها از سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد.

سوابق کاری

 

 

اخبار مرتبط

پنجاهمین سالگرد تاسیس شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

در چنین روزی در سال ۱۳۵۱ شرکت با هدف توسعه گردشگری، سفرهای زیارتی و انجام تورهای داخلی و خارجی تحت پوشش شرکت هواپیمایی ملی ایران تاسیس شد. این روز را به پرسنل این شرکت هواپیمایی تبریک می‌گوییم.

دلسوز اموال بیت‌المال یا دلواپس جیب دوستان ناکام

چندی است که آقای پژمان‌فر گویی بر سبیل عادت هر هفته مطالبی غیر واقع را درباره نحوه واگذاری ایران ایرتور منتشر می‌نماید. از ابتدای امر، شرکت ایران ایرتور از ایشان دعوت نمودند که بجای جنجال‌های مطبوعاتی و وارد نمودن اتهامات واهی، مدارک و مستندات خود را در اختیار مراجع قانونی قرار دهند. گرچه درخواست ایران ایرتور بارها و بارها انجام گرفت ولی موثر واقع نشد. تا اینکه دیروز....

ادعای نماینده مجلس کذب محض است

در جلسه‌ای که مورخ ۱۶ مرداد ۹۸ در محل ساختمان مرکزی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور تشکیل شد، مدیران این شرکت نسبت به ادعای یکی از نمایندگان مجلس، اقدام به تنویر افکار عمومی نمودند.

جواب مجید شکاری به سوال سید امیرحسین موسوی مقدم خبرنگار کن‌نیوز در رابطه با خرید هواپیما تا انتهای سال جاری

شکاری: قرارداد 5 فروند ایرباس به امضا رسیده، به توان داخلی بخش مهندسی تعمیرات کاملا ایمان دارم.

ایرتور‌ با بدهی ۵۰۰ میلیاردی ۳۴ میلیارد تومان فروخته شد

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: ایرتور روز واگذاری بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی داشت و سازمان خصوصی‌سازی با لحاظ این بدهی، قیمت فروش را ۳۴ میلیارد تومان ‌‌اعلام کرد و خریدار طبق قرارداد، پرداخت این ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی را متقبل شد.

ترکیدن تایر هواپیمای MD ایران ایرتور در تبریز + ویدئو

هواپیماى MD ایران ایرتور بهنگام فرود در فرودگاه تبریز، زمینگیر شد. شاهدان عینى از مشاهده آتش در تایر ارابه اصلى خبر دادند که سریعاً توسط ایمنى و آتش نشانى فرودگاه خاموش شد.

تأخیر پرواز کیش-تبریز ایران ایرتور و نارضایتی مسافران

​افت فشار کابین ایرباس A320 پرواز تهران-اهواز هواپیمایی ایران ایرتور مورخ ۴آذرماه ۹۷

قهرمان دو میدانى آسیا از مهماندارى که جان یک مسافر را نجات داد، گزارش مى دهد

پیام تشکر آقاى موسوی، مدیرعامل ایران ایرتور از خلبان و مهمانداری که جان یک مسافر را نجات دادند.

خلبان ایران ایرتور جان یک مسافر عرب زبان را نجات داد.

تقدیر از خلبانان و مجموعه عملیات پرواز هواپیمایی ایران ایرتور