|

آیا Flybe ورشکست شده است؟

آیا Flybe ورشکست شده است؟

شرکت هواپیمایی منطقه‌ای بریتانیا، فلای بی (Flybe) اعلام کرد که فروش بلیت را متوقف و همه پروازها را لغو کرده است که نشان از ورشکستگی احتمالی این شرکت هواپیمایی دارد.

 فلای بی اکنون تجارت خود را متوقف کرده و تمام پروازهای از انگلستان و به انگلستان لغو شده است و تغییری در برنامه زمانی آن انجام نخواهد شد.

فلای بی که مقر آن در بیرمنگام است، بزرگترین شرکت هواپیمایی منطقه‌ای اروپا قبل از همه‌گیری بود و سالانه حدود هشت میلیون مسافر را از طریق ۸۱ فرودگاه در بریتانیا و اروپا جابه‌جا می‌کرد. با این حال، اولین بار در مارس ۲۰۲۰ زمانی که بازار مسافرتی تحت تاثیر محدودیت‌های همه‌گیر قرار گرفت، رونق آن نزول کرد.

این شرکت در آوریل سال گذشته پس از خرید کسب و کار و دارایی‌هایش توسط شرکتی دیگر، فعالیت خود را در مقیاس کوچکتر از سر گرفت با این حال، در بحبوحه اثرات ماندگار بیماری همه‌گیر بر صنعت هواپیمایی و رقابت اپراتورهای کم هزینه‌تر، نتوانست کسب و کار خود را بازسازی کند.

فلای بی اکنون به دنبال سرمایه‌گذاران جدید برای نجات از نابودی کامل مالی است و در حال حاضر تنها ۴۵ کارمند از ۳۲۱ کارمند خود را حفظ کرده است.

حدود ۷۵ هزار مشتری فلای بی که رزروهای آینده داشتند تحت تاثیر لغو پروازها قرار خواهند گرفت.

سازمان نظارت و ارزیابی شرکت‌ها و خطوط هواپیمایی کشوری بریتانیا (CAA) اعلام کرد که مسافران فلای بی که دیگر نمی‌توانند از بلیت‌های خود استفاده کنند، در پروازهای سایر خطوط هوایی تخفیف‌هایی خواهند داشت.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر