|

لغو صدها پرواز به‌دلیل اعتصاب در دو فرودگاه بزرگ آلمان

به‌دلیل بی‌نتیجه ماندن مذاکرات بر سر دستمزدها بین اتحادیه‌ها و کارفرمایان، کارکنان دو فرودگاه بزرگ در ایالت نوردراین وستفالن آلمان اعتصابی را برگزار کردند که منجر به لغو بیش از ۳۰۰ پرواز شده است.

به‌دلیل یک اعتصاب هشداردهنده، بسیاری از ارتباطات در فرودگاه‌های دوسلدورف و کلن / بن در روز دوشنبه لغو خواهد شد. در بزرگترین فرودگاه نوردراین ـ وستفالن در پایتخت این ایالت، از بیش از 1000 کارمند خواسته شده است که کار خود را متوقف کنند. سخنگوی اتحادیه وردی گفت اعتصاب از ساعت 3 بامداد آغاز شد، بنابراین انتظار می‌رود 700 تا 800 اعتصاب‌کننده در محل حضور داشته باشند.

در دوسلدورف، 330 حرکت پرواز در واقع برنامه‌ریزی شده بود که 89 مورد از آنها قرار است برگزار شود. به‌گفته سخنگوی فرودگاه، 205 ورود و خروج لغو و 36 نفر به فرودگاه‌های دیگر یا پروازهای روز بعد منتقل شدند، همچنین برای پروازهای آمبولانس و کالاهای امدادی باید عملیات اضطراری انجام شود.

در کلن / بن هم اولین توقف‌های کاری اواخر عصر یکشنبه آغاز شد. به‌گفته اتحادیه وردی، کارکنان امنیت هوانوردی یعنی کارکنان در کنترل پرسنل و کالا و همچنین کنترل حمل‌ونقل برای اعتصاب فراخوانده شده‌اند، سخنگوی وردی صبح امروز گفت: همه نقاط کنترل بسته است.
این فرودگاه روز یکشنبه اعلام کرد که 131 پرواز برنامه‌ریزی‌شده مسافری بین ساعت 6 صبح روز دوشنبه تا 6 صبح روز سه‌شنبه امکان‌پذیر نیست، به‌طور منظم در این دوره 136 پرواز برنامه‌ریزی شده است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر