|

پایان همکاری شرکت هوانوردی ژاپنی با اسرائیل در بحبوحه جنگ غزه

پایان همکاری شرکت هوانوردی ژاپنی با اسرائیل در بحبوحه جنگ غزه

شرکت هوانوردی «ایتاچو» ژاپن در بحبوحه جنگ غزه به همکاری با شرکت دفاعی اسرائیلی «البیت سیستمز» پایان می‌دهد.

 شرکت هوانوردی «ایتاچو» ژاپن در بحبوحه جنگ غزه تا پایان ماه مارس (ماه جاری میلادی) همکاری با شرکت دفاعی اسرائیلی، «البیت سیستمز» را پایان خواهد داد.

مدیر ارشد مالی ایتاچو، تسویوشی هاچیمورا گفت، پس از آنکه دیوان بین‌المللی دادگستری در ماه گذشته به اسرائیل دستور داد تا از فعالیت‌هایی که سبب نسل‌کشی فلسطینی‌ها می‌شود، جلوگیری کند، ایتاچو در نظر دارد تا به همکاری با این شرکت اسرائیلی پایان دهد.

هاچیمورا در یک کنفرانس مطبوعاتی توضیح داد: «این مشارکت بر اساس درخواست وزارت دفاع ژاپن به منظور واردات تجهیزات دفاعی برای نیروهای دفاع ‌ازخود این کشور به منظور امنیت ژاپن است و به هیچ وجه به درگیری فعلی میان اسرائیل و فلسطین ارتباط ندارد.»

وی افزود: « با درنظر گرفتن دستور دیوان بین‌المللی دادگستری در 26 ژانویه و اینکه دولت ژاپن از نقش دیوان حمایت می‌کند، ما فعالیت‌های جدید مرتبط با این تفاهم‌نامه را به حالت تعلیق درآورده‌ایم و قصد داریم تا پایان فوریه به این تفاهم‌نامه پایان دهیم.»

«ایتاچو»، «البیت سیستمز» و « Nippon Aircraft Suppl» در ماه مارس 2023 یک یادداشت‌تفاهم همکاری استراتژیک (MoU) امضا کردند که 7 ماه قبل از شروع جنگ بود.

شرکت ایتاچو در سال ۲۰۱۳ در فهرست «فورچون گلوبال 500» رتبه ۱۷۴ را در میان بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان به خود اختصاص داد و اکنون سومین شرکت بزرگ ژاپن بر پایه درآمد سالیانه است.

منبع: رویترز

ارسال نظر