|

فروش تاکسی هوایی در چین آغاز شد

فروش تاکسی هوایی در چین آغاز شد

EHang، سازنده چینی خودروهای برخاست و فرود عمودی الکتریکی (eVTOL)، در اقدامی پیشگامانه، راه اندازی تاکسی هوایی EH۲۱۶-S خود را در پلتفرم خرید آنلاین علی بابا، بازار Taobao، اعلام کرد.

به گزارش کن نیوز؛EH۲۱۶-S با قیمت ۲.۳۹ میلیون یوان (۳۳۲۰۰۰ دلار) قرار است تحولی در حمل و نقل شهری ایجاد کند و نقطه عطف مهمی را در عصر هواپیماهای مسافربری خودمختار رقم بزند.

EH۲۱۶-S EHang با انجام بیش از ۴۲۰۰۰ پرواز آزمایشی موفق در بیش از ۱۴ کشور، توجه و تحسین زیادی را به خود جلب کرده است. قابل ذکر بوده، این اولین دریافت کننده گواهی نوع و گواهینامه استاندارد قابلیت پرواز برای هواپیماهای eVTOL بدون خلبان از اداره هوانوردی غیرنظامی چین (CAAC) شد که بر ایمنی و قابلیت اطمینان آن تاکید دارد.

معرفی EH۲۱۶-S در Taobao نشان‌دهنده حرکت استراتژیک EHang برای استفاده از بازار رو به رشد راه‌حل‌های حمل و نقل هوایی شهری است. با قیمت خرده فروشی پیشنهادی ۴۱۰۰۰۰ دلار برای خریداران بین المللی، که قرار است از اول آوریل آغاز شود، EHang آماده گسترش جهانی است.

Hu Huazhi، بنیانگذار، رئیس و مدیر عامل EHang، اعتماد عمیقی به EH۲۱۶-S ابراز کرد و تأثیر تغییرپذیر دریافت گواهینامه قابلیت پرواز را برجسته کرد. این دستاورد باعث افزایش تقاضا و رشد درآمد شده و درآمدهای سه ماهه چهارم ۲۶۰.۹ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است. از مشخصات کلیدی EH۲۱۶-S می توان به حداکثر سرعت ۱۳۰ کیلومتر در ساعت، سرعت کروز ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و حداکثر ارتفاع ۳۰۰۰ متر اشاره کرد. EH۲۱۶-S با برد ۳۰ کیلومتر و زمان پرواز ۲۵ دقیقه، همراه با زمان شارژ ۱۲۰ دقیقه‌ای، کارایی و راحتی بی‌نظیری را برای مسافران شهری نوید می‌دهد.

EHang برنامه‌های متنوعی را برای EH۲۱۶-S متصور است، از خدمات تاکسی هوایی و گردشگری هوایی گرفته تا شاتل‌های فرودگاهی و حمل و نقل بین جزیره‌ای. این شرکت برای تقویت توسعه اکوسیستم‌های اقتصادی در ارتفاع پایین، مشارکت‌های استراتژیک با دولت‌های مختلف شهری امضا کرده است.

تجاری‌سازی تاکسی‌های پرنده در Taobao، نویدبخش عصر جدیدی از تحرک هوایی شهری است که با چشم‌انداز استراتژیک چین برای صنایع نوظهور همسو می‌شود. با حدود ۲۰ استان که توسعه اقتصاد در ارتفاعات پایین را در اولویت قرار داده‌اند، EH۲۱۶-S EHang اکنون در خط مقدم نوآوری ایستاده و آماده تغییر شکل آینده حمل و نقل است.

منبع: بازتاب

ارسال نظر