|

خلف وعده سازمان هواپیمایی کشوری

چرا قیمت بلیت پروازهای جام جهانی قطر اعلام نشد؟
خلف وعده سازمان هواپیمایی کشوری

در حالی رئیس سازمان هواپیمایی کشوری وعده اعلام قیمت بلیت پروازهای جام جهانی قطر را برای روز گذشته داده بود که تاکنون نرخ این بلیت‌ها اعلام نشده است.

دوشنبه گذشته رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با حضور در یک برنامه تلویزیونی با بیان "تاکنون پرواز از شهرهای تهران، کیش، شیراز، اصفهان، مشهد و لار به‌مقصد دوحه قطعی شده و شرط فروش بلیت پروازهای دوحه در ایام جام جهانی داشتن بلیت‌های بازی‌های این مسابقات است" گفته بود: شرکت‌های ایران ایر و قطر ایرویز مسئولیت مستقیم دارند از 28 آبان ماه تا پایان آذرماه در قالب 84 پرواز ایران‌ایر و 198 پرواز قطر ایرویز تماشاگران را از شهرهای ایران به شهر دوحه جابه‌جا کنند.

وی ادامه داد: برای بازی‌های ایران در روزهای دوشنبه 30 آبان، جمعه 4 آذر و دوشنبه 8 آذر به‌صورت ویژه برنامه‌ریزی شده است تا بتوانیم تماشاگران را روزانه به دوحه جابه‌جا کنیم و سپس ـ به ایران ـ بازگردانیم.

وی با بیان این‌که قیمت پروازهای خارجی تابع شرایط ویژه‌ای است، افزود: با این حال در  این بازه زمانی توافقات خوبی حاصل و مقرر شد تا طرف قطری در همین هفته (هفته اول آبان‌ماه 1401) روی سایت خود قیمت بلیت‌ها را به‌ویژه برای سه روز بازی‌های  ایران اعلام  کند، همچنین ایران‌ایر نیز از شنبه قیمت‌های بلیت را اعلام خواهد کرد و مردم می‌توانند به سایت مراجعه کنند و بلیت‌های خود را خریداری کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: محدودیتی برای خرید پروازهای تک‌نفره برای جام جهانی قطر وجود ندارد. علاقه‌مندان باید در سامانه ثبت‌نام کنند و بلیت جام جهانی را داشته باشند و واکسیناسیون را نیز انجام دهند، همچنین دستورالعمل‌هایی را که وزارت ورزش و جوانان ابلاغ کرده است رؤیت کنند.

محمدی‌بخش تأکید کرد: قیمت‌هایی که اعلام می‌شود چنانچه شامل تور، هتل، یا ترددهای بین‌شهری باشد موضوعات جداگانه است که مردم با توجه به شرایط می‌توانند بلیت موردنظر را خریداری کنند.

 طبق وعده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری باید دیروز قیمت بلیت پروازهای جام جهانی قطر اعلام می‌شد اما تاکنون این وعده محقق نشده است. در زمان حاضر امکان خرید بلیت پرواز به قطر در سایت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.

به‌فاصله 2 روز پس از وعده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره قیمت بلیت پروازهای جام جهانی گفته بود: یکی از موضوعاتی که در سفر اخیر به قطر به آن پرداختیم، جام جهانی بود. تصمیماتی خوبی گرفته شده است و از مردم می‌خواهیم که پک‌های 100میلیونی سفر به قطر را خریداری نکنند.

وی افزود: با قطری‌ها توافق کردیم قیمت بلیت پروازهای رفت و برگشت جام جهانی کمتر از 15 میلیون تومان باشد و این فرصت خوبی است؛ «ایرانی‌ها می‌توانند به کیش بروند و در هتل‌های کیش اقامت کنند و چند هواپیما بین کیش و دوحه در نظر گرفتیم که برای دیدن بازی‌های مورد علاقه بروند و بلافاصله برگردند و مثلاً فردای آن روز دوباره به قطر بروند.»

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد:‌ اکثر فرودگاه‌های کشور به قطر پرواز خواهند داشت و به‌زودی بلیت با این قیمت‌های ارزان فروخته می‌شود.

 پیگیری‌ها حاکی از آن است که هنوز جمع‌بندی نهایی برای اعلام قیمت بلیت پروازهای جام جهانی حاصل نشده است، حال باید دید قیمت بلیت پروازها همان حدود 15 میلیون تومان اعلامی از سوی وزیر راه و شهرسازی است یا نرخ 11 میلیون تومانی اعلام‌شده توسط وزیر ورزش و جوانان.

سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان با اشاره به رایزنی‌های انجام‌شده برای سفر ارزان‌قیمت به قطر در زمان برگزاری جام جهانی 2022 گفته بود: هزینه پرواز رفت به قطر 15 میلیون تومان بود که با توجه به سفر وزیر راه و شهرسازی به دوحه و رایزنی با مسئولان این کشور، این هزینه به حدود 5 میلیون تومان کاهش یافت، بنابراین هزینه پرواز هوایی رفت و برگشت به این کشور 11 میلیون تومان برآورد می‌شود.

وی اضافه کرد: درباره بلیت‌های ارزان اعداد و ارقام مختلفی صحبت کرده بودند که براساس آخرین سفر وزیر راه و معاون فنی بنده به قطر و تفاهم‌های ایجادشده گزارش شد یکی از شرکت‌های هوایی فعال در این رقابت‌ها پیشنهاد سفر ارزان‌تری یعنی حدود 5 میلیون تومان را داد.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر