|

عبور مسافران هوایی نوروز از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اعلام رشد دو درصدی نشست و برخاست پرواز‌ها از ۲۴ اسفند سال گذشته تا ۱۳ فروردین ماه، از انجام ۱۶ هزار و ۲۲ پرواز طی این مدت خبر داد.

کاپیتان رضا نخجوانی افزود: طبق اطلاعات گروه آمار و اطلاعات هوانوردی، از آغاز عملیات نوروزی در ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۳ فروردین، یک میلیون و ۸۵۵ هزار مسافر از فرودگاه‌های تحت مالکیت این شرکت اعزام و پذیرش شده‌اند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها اظهار داشت: فرودگاه بین المللی مهرآباد به عنوان پرترافیک‌ترین فرودگاه کشور در مدت مذکور شش هزار و ۳۲۶ نشست و برخاست داشت و ۷۵۹ هزار مسافر را اعزام و پذیرش کرده است.

نخجوانی همچنین گفت: فرودگاه بین‌المللی مشهد نیز با اعزام و پذیرش ۴۱۷ هزار و ۶۹۲ مسافر و سه هزار و ۴۶ نشست و برخاست رتبه بعدی را در ترافیک فرودگاه‌های کشور از آن خود دارد.

به گفته نخجوانی، فرودگاه شیراز با اعزام و پذیرش ۱۵۱ هزار و ۱۹۹ مسافر و نشست و برخاست یک هزار و ۳۳۴ پرواز، فرودگاه بین‌المللی اصفهان با اعزام و پذیرش ۹۴ هزار و ۱۶۸ مسافر و نشست و برخاست ۸۲۰ پرواز و فرودگاه بین‌المللی تبریز با اعزام و پذیرش ۸۳ هزار و ۹۳۱ مسافر و نشست و برخاست ۷۴۳ پرواز، بیشترین مسافر و پرواز را پس از مهرآباد و مشهد در جمع فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها داشته اند.

منبع: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران

ارسال نظر