|

تولد نوزاد در بالگرد هوانیروز کرمانشاه

تولد نوزاد در بالگرد هوانیروز کرمانشاه

فرمانده پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه از تولد یک نوزاد در بالگرد این پایگاه در هنگام امدادرسانی به مادر باردار خبر داد.

به گزارش کن نیوز، سرهنگ خلبان برزو فرجی در گفت‌وگویی، اظهار کرد: در پی اعلام نیاز مادر باردار ۴۱ ساله به خدمات اورژانسی، بلافاصله بالگرد اورژانس هوایی نیروی زمینی ارتش به منطقه روستایی صعب‌العبور از توابع شهرستان دالاهو اعزام شدند.

 

وی افزود: اما دقایقی پس از پرواز و در حین انتقال مادر باردار به بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه نوزاد در آسمان به دنیا آمد.

 

فرمانده پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه با اشاره به تفاهم‌نامه این پایگاه با وزارت بهداشت، بیان کرد: بالگردهای اورژانس هوایی پایگاه هوانیروز کرمانشاه وظیفه انتقال مصدومان و بیماران بدحال در مناطق دور افتاده، صعب‌العبور و… را به مراکز درمانی بر عهده دارد.

 

فرجی تاکید کرد: اورژانس هوایی این پایگاه مجهز به تیم پزشکی اورژانس، دستگاه کمک تنفسی، دستگاه شوک و احیا و جعبه کمک‌های اولیه است.

 

وی خاطر نشان کرد: اورژانس هوایی مستقر در استان‌های همدان، لرستان، کردستان و کرمانشاه تحت فرماندهی پایگاه هوانیروز کرمانشاه قرار دارد و در مواقع ضروری بیماران و مصدومین را به مراکز درمانی منتقل می‌کند.

 

Screenshot_20240518-210513_Chrome

منبع: مهر

ارسال نظر