|

ترکیه از خودروی پرنده بومی خود رونمایی کرد

ترکیه از خودروی پرنده بومی خود رونمایی کرد

ترکیه خودروی پرنده داخلی این کشور به نام «ایرکار» (AirCar ) در نمایشگاه «تکنوفست» به نمایش درآمد.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس گفت که در بزرگترین رویداد فناوری و هوانوردی ترکیه «TEKNOFEST» (تکنوفست) در سال آینده شرکت خواهد کرد.

سومین دوره TEKNOFEST ۲۰۲۳ روز چهارشنبه در استان ازمیر ترکیه در دریای اژه آغاز شد. جشنواره پنج روزه در فرودگاه Cigli دارای مسابقات، نمایش هوایی، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های آموزشی است.

این رویداد پیش از این در سال های زوج در شهرهای مختلف ترکیه و در سال های فرد در کلان شهر استانبول برگزار می‌شد. به مناسبت صدمین سالگرد تأسیس جمهوری ترکیه، این رویداد امسال در سه استان مختلف برنامه‌ریزی شده بود.

امسال در این نمایشگاه خودروی پرنده ایرکار نیز به نمایش گذاشته شد.

به گفته محمت توران مدیر نرم افزار شرکت سازنده ایرکار، این وسیله نقلیه ۴۵۰ کیلوگرم وزن دارد. او با اشاره به اینکه توسعه خودروی پرنده همچنان ادامه دارد، گفت: این وسیله نقلیه می‌تواند مسافت ۵۰ کیلومتر را طی کند خودروی پرنده راه حلی برای حل معضل ترافیک است.

شرکت سازنده توسعه ایرکار را از ۳ سال قبل شروع کرده و این فرایند همچنان ادامه دارد. توران در این باره افزود: ما تخمین می‌زنیم در ۲۰۲۵ میلادی مجوز پرواز در ترکیه را دریافت کنیم و بتوانیم از یک نقطه به نقطه‌ای دیگر برویم.

 

اگر همه چیز به طور اطمینان بخش پیش برود، می‌توانیم مجوز‌های لازم رادریافت کنیم و تست‌های پرواز را انجام دهیم. البته ما تاکنون ۱۰۰ پرواز آزمایشی انجام دادیم. طی پرواز‌های مذکور وسیله نقلیه به مدت ۱۵ دقیقه در آسمان حرکت کرد. این تست‌ها در مسافتی بین ۳۰تا۴۰ متر انجام شد.

 

منبع: آنا

ارسال نظر