|

بلندپروازی اماراتی‌ها در آسمان خاورمیانه

بلندپروازی اماراتی‌ها در آسمان خاورمیانه

سِر تیم کلارک،رئیس هواپیمایی امارات با یورونیوز برای صحبت درباره آینده صنعت هوانوردی پس از پاندمی به گفتگو می‌نشیند.

هواپیمایی امارات این هفته را در نمایشگاه هوایی دبی با اعلام تقویت ناوگان خود با سفارشی به ارزش 47 میلیارد یوروبرای 90 هواپیمای 777X بوئینگ آغاز کرد.

 

سِر تیم کلارک، رئیس هواپیمایی امارات، در گفتگو با یورونیوز گفت: «ما حالا در مجموع 245 هواپیمای بوئینگ در سفارش داریم و تحویل 50 هواپیمای A350 سال آینده شروع خواهد شد. و همه اینها بخشی از گسترش شبکه ما در طی 10 تا 15 سال آتی است.» بعد از چند سال احتیاط پس از دوران کرونا، کلارک می‌گوید «تقاضا هنوز بسیار» برای صنعت هوانوردی بالاست و «خاورمیانه واقعاً اکنون از نظر فعالیت اقتصادی، شمار زیاد سرمایه‌گذاری‌های داخلی و مقادیر زیاد تولید ثروت در عربستان سعودی و البته در کشورهای اطراف قدرتمند است.»

 

مقصد بلندپروازانه اهداف پایداری این صنعت رسیدن به کربن خنثی تا سال 2050 است. وی در خصوص تعهد هواپیمایی امارات به کاهش انتشارات، گفت: «برای خودمان یک وظیفه تعیین کردیم. در مسیر خود به سوی آن هستیم. حالا، تا وقتی که کار درست را انجام دهیم و تا جایی که می‌توانیم سخت تلاش کنیم، در نهایت، هدف تاریخی است که ممکن است عقب و جلو بشود، اما [بیایید] حرکت به آن سو را آغاز کنیم.»

 

وی افزود «راه زیادی را تا رسیدن به هواپیمایی داریم که با سوخت بدون تولید آلاینده کار می‌کند». «می‌توانیم SAF را معرفی کنیم. می‌توانیم همه نوع کاری انجام دهیم، که همان کاری است که اکنون انجام می‌دهیم.»

 

وی با توجه به چالش‌های پیش‌ روی هواپیمایی‌ها در چند سال آینده می‌گوید بزرگترین چالش برای هواپیمایی امارات عدم توانایی برای گسترش یافتن با سرعتی است که تمایل دارند. و توصیه او برای آینده: «این صنعت ماندنی است. کار درست را انجام دهید، تمرکز کنید و به نقطه بهینه این محصول برسید. تمرکز دقیق خود را روی انجام آن چیزی که فکر می‌کنید ارائه خواهید کرد حفظ کنید و برای سهام‌داران و خودتان ارزش آفرینی کنید.»

منبع: یورونیوز

ارسال نظر