|

باز شدن پین فضاپیمای گردشگری ویرجین گلکتیک

باز شدن پین فضاپیمای گردشگری ویرجین گلکتیک

ویرجین گلکتیک زیر ذره‌بین سازمان هوانوردی آمریکا قرار گرفت.

اداره هوانوردی ایالات متحده آمریکا در حال بررسی مشکل سخت‌افزاری فضاپیمای «ویرجین گالاکتیک» در حین پرتاب فضایی خود به مدار زمین است.براساس بررسی‌های صورت گرفته، پین تراز فضاپیمای این شرکت هنگام پرواز جدا شده و بااین وجود، ماموریت تعریف شده اجرایی شده است. 

ویرجین‌گلکتیک در آخرین پرواز فضایی تجاری خود، بخش سخت افزاری را که برای جفت کردن هواپیمای فضایی زیرمداری «وس یونیتی» با هواپیمای مادر (VMS Eve) استفاده می‌کرد، از دست داد.

این شرکت توضیح داد در طول پرواز فضایی تجاری «گلکتیک‌۰۶» فضاپیمای مادر یک پین تراز که کاربرد آن کسب اطمینان از قرارگیری VSS Unity در هنگام جفت شدن در موقعیت مناسب است از دست داد.  پین تراز به توزیع نیرو‌ها در امتداد نقطه سخت ساختاری کمک می‌کند، اما وزن فضاپیمای اصلی را پشتیبانی نمی‌کند.

 ویرجین گلکتیک می‌گوید این پین پس از جدا شدن هواپیمای فضایی از سفینه مادرش طبق برنامه در ارتفاع حدود ۴۵ هزار فوتی (۱۳ هزار و ۷۰۰ متری) جدا شد.

بر اساس بیانیه شرکت، ویرجین‌گلکتیک در تاریخ سی و یکم ژانویه، اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده را از این مشکل مطلع کرد. علیرغم پین گم شده، شرکت می‌گوید هیچ خطری و آسیبی به هیچ یک از فضاپیما‌ها وارد نشده است و از آنجایی که پرواز در فضای کنترل شده انجام شده است، خطری برای فضاپیما‌ها وجود ندارد. جزئیات این پرواز پس از جدا شدن پین منجر در دستور کار اداره فدرال هوانوردی آمریکا قرار گرفته است.

 

این اداره اکنون در حال بررسی این موضوع است و طبیعتاً امنیت و قابلیت اجرای فضاپیمایی ویرجین گالاکتیک را در برنامه‌های آینده خود مورد ارزیابی قرار می‌دهد. این تحقیق باعث عقب نشینی برنامه‌های فضاپیمایی شرکت ویرجین گلکتیک می‌شود و ممکن است تبعاتی در زمانبندی پرواز‌های آینده داشته باشد. هنوز اطلاعات دقیقی درباره نتایج نهایی تحقیق اداره فدرال هوانوردی ایالات متحده آمریکا و تاثیر آن بر روند پرواز‌های فضایی در آینده منتشر نشده است.

 

منبع: خبر گزاری آنا

ارسال نظر