|

بالگرد‌های کره‌ای در راه عراق

بالگرد‌های کره‌ای در راه عراق

ژنرال عراقی از مقر شرکت صنایع هوافضای کره (KAI) در ساچه‌اون در ۲۹۶ کیلومتری جنوب شرقی سئول بازدید کرد تا بالگرد‌های کره‌ای KUH-۱ این شرکت به نام «سوریون» را بررسی کند.

دیدار یکی از فرماندهان ارشد ارتش عراق از شرکت‌های تولیدات دفاعی کره جنوبی، گمانه‌زنی‌ها درباره خرید بالگرد‌های سبلک توسط بغداد را افزایش داده است.

منابع آگاه گفتند یکی از ژنرال‌های ارشد ارتش عراق هفته گذشته از کره جنوبی بازدید کرده است تا یک بالگرد صنعتی ساخت این کشور را بررسی کند و این سفر گمانه زنی‌ها را در مورد خرید احتمالی این وسیله هوابرد از سوی این کشور را افزایش داد.

 

به گفته منابع صنایع دفاعی، سپهبد سمیر زکی حسین المالکی، یکی از فرماندهان نیروی هوایی ارتش عراق برای یک سفر چهار روزه برای دیدار با مقامات نظامی و شرکت‌های دفاعی کره جنوبی در ۴ مارس وارد کره جنوبی شد.

عراقی از مقر شرکت صنایع هوافضای کره (KAI) در ساچه‌اون در ۲۹۶ کیلومتری جنوب شرقی سئول بازدید کرد تا بالگرد‌های KUH-۱ این شرکت به نام «سوریون» را بررسی کند.

 

او ویژگی یک نوع متوسط از سوریون را که برای گارد ساحلی طراحی شده بود مشاهده کرد و سوار آن شد.

 

سوریون که توسط شرکت صنایع هوافضای کره در سال ۲۰۱۲ توسعه یافت، برای جایگزینی ناوگان قدیمی ارتش از بالگرد‌های UH-۱ H و ۵۰۰ MD طراحی شده است و به عنوان یک بالگرد کاربردی و یک آمبولانس هوایی توسط ارتش در خدمت بوده است.

 

به گفته شرکت صنایع هوافضای کره، این بالگرد حداکثر سرعت ۲۷۰ کیلومتر در ساعت را دارد و می‌تواند تا ۱۳ نفر از جمله دو خلبان را حمل کند.

 عراقی در جریان سفر خود با وزیر دفاع کره جنوبی شین وون سیک نیز دیدار و از دیگر شرکت‌های بزرگ دفاعی بازدید کرد.

 

این دیدار در حالی انجام شد که عراق در حال بررسی خرید یک بالگرد کوچک جدید است.

 

در سال ۲۰۱۳، شرکت صنایع هوافضای کره قراردادی با عراق برای تامین ۲۴ هواپیمای تهاجمی سبک FA-۵۰ امضا کرد، اما هنوز هیچ قرارداد صادراتی برای بالگرد‌های سوریون امضا نکرده است.

ارسال نظر