|

انجام ۷۲ پرواز مسافری بین ایران و قطر

رئیس سازمان هواپیمایی کشور گفت: طی رایزنی‌هایی که با کشور قطر انجام داده‌ایم، پروازهای باری و کارگو بدون محدودیت با این کشور انجام می‌شود.

آقای محمد محمدی بخش گفت: در بحث پروازهای  جام جهانی  با کشور قطر در خصوص افزایش پروازها رایزنی‌هایی را انجام داده‌ایم که مورد توافق هر دو کشور به ویژه در حوزه جام جهانی بوده است.

به گفته رئیس سازمان هواپیمایی کشور در ۲ ماه ایام برگزاری جام جهانی توافق شد که در حوزه کارگو و بار بدون محدودیت پرواز‌ها انجام شود و در حوزه پرواز‌های مسافری هم ۳۶ پروازی که در هر طرف است، انجام می‌شود و در صورت نیاز به افزایش پرواز مجوز‌ها برای آن با اعلام دو کشور صادر می‌شود.

پیش از این اعلام شده بود که پرواز‌های جام جهانی از اوایل آبان امسال آغاز شود و برای پرواز‌های جام جهانی نرخ مشخصی اعلام خواهد شد تا قیمت‌ها بیش از حد افزایش نیابد. حالا تنها قطرایرویز و ایران‌ایر می‌توانند این پرواز‌ها را انجام دهند، اما بنابر پیگیری ها اگر شرکت هواپیمایی برای انجام پرواز به قطر در ایام جام جهانی درخواست داشته باشد، با در نظر گرفتن شیوه نامه‌های بین المللی مجوز برای این شرکت صادر خواهد شد

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر