|

وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

توافق برای پروازهای ارزان قیمت جام جهانی

توافق برای پروازهای ارزان قیمت جام جهانی

وزیر راه و شهرسازی با اعلام توافقات انجام شده با مسئولان قطری از فروش بلیت ارزان قیمت برای سفر به قطر خبر داد.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به  سفر دو روزه خود به کشور قطر و ملاقات با  نخست وزیر  و وزیر حمل و نقل این کشور، توافقات انجام شده در مورد جام جهانی ۲۰۲۲را از دستاوردهای مهم  این سفر برشمرد و بیان کرد: در جلسه ای که با وزیر حمل و نقل برگزار شد، توافق شد چند روز قبل از مسابقات جام جهانی قیمت بلیت هواپیما ایران و قطر ایرویز قیمت گذاری و اعلام شود.

وزیر راه و شهرسازی از همه کسانی که قصد تماشای مسابقات جام جهانی را داشتند درخواست کرد تا بلیت‌هایی که به صورت بسته هایی با مبالغ  ۸۰ میلیون تومان و حتی بیشتر از این به فروش می رسد را تهیه نکنند و تاکید می‌کنم که بلیت‌ با این نرخ ‌ها را نخرند.

وی ابراز امیدواری کرد با توافقات بسیار خوبی که با کشور قطر برای بلیت ارزان صورت گرفته  است مردم دو هفته قبل از مسابقات جام جهانی از طریق سایتی که رسما  اعلام خواهد شد، بلیت ارزان تهیه کنند.  

قاسمی همچنین با اشاره به توافقات انجام شده برای انجام سفر هوایی از فرود گاه‌های کشور به دوحه افزود: از شهرهای ساحلی جنوبی بوشهر، بندرعباس، شیراز و کیش به دوحه پرواز انجام خواهد شد.

 وی افزود: با توجه به فراهم بودن امکانات رفاهی در استان‌های ساحلی جنوبی تماشاچیان می‌توانند صبح به قطر سفر کنند و بعد از تماشای بازی به شهر خود باز گردند یا در هتل شهرهای شیراز، کیش و بوشهر استراحت کنند.

 وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تعداد پرواز در نظر گرفته شده برای بازی‌های قطر گفت:  تعداد زیادی پرواز برای مسابقات جام جهانی در نظر گرفته شده و  فکر نمی کنیم این تعداد تماشاچی وجود داشته باشد و  از سوی ما محدودیتی وجود ندارد و حتی هزینه نشست و برخاست هواپیماهای ایرانی که در فرودگاه دوحه می نشیند برای ایران بدون دریافت هزینه پیش بینی شده است.  

قاسمی از توافق انجام شده با قطری‌ها در بندر رویس خبر داد و گفت : در این بندر زمینی برای برقراری دائمی نمایشگاه صنایع دستی ایرانیان در نظر گرفته شد که نمایشگاه گردشگری دائمی در آنجا برقرار خواهد شد .

وزیر راه و شهرسازی در مورد توافقات انجام شده در حوزه ترانزیت کالا و روابط میان دو کشور در حوزه کشتیرانی نیز گفت: روابط کشتیرانی بین ایران و قطر برقرار است و با توجه به برطرف شدن نقایصی که درگذشته وجود داشت، روابط بین دو کشور درحال توسعه است.

قاسمی در پایان با بیان اینکه قطر جزو کنوانسیون تیر است خاطر نشان کرد : دیگر از موضوعات مهم  مطرح شده با نخست وزیر و وزیر حمل و نقل قطر بحث ایجاد تونل زیر زمینی بین کشور بود که تصمیات خوبی دراین خصوص گرفته شد.

 

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

ارسال نظر