|

کره جنوبی و آمریکا در توسعه حمل و نقل هوایی پیشرفته شراکت می‌کنند

اداره هوانوردی فدرال آمریکا اعلام کرد، با دفتر هوانوردی مدنی کره جنوبی به منظور شراکت در توسعه و عملیات هواپیماهای پیشرفته در آینده به توافق رسیده است.

به نقل از خبرگزاری رویترز، اداره هوانوردی فدرال آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، دو کشور بیانیه‌ای را برای همکاری و به اشتراک گذاری پروژه‌های حمل و نقل هوایی پیشرفته و کار بر روی پیشبرد نظارت ایمن پروژه‌های مذکور امضا کرده‌اند.

"بیلی نولن"، سرپرست اداره هوانوردی فدرال آمریکا نیز اعلام کرد: همکاری با شرکای بین المللی بر روی ایمنی این فناوری‌های جدید باعث ایجاد گزینه‌های حمل و نقل کارآمد، پایدار و عادلانه‌تر می‌شود.

این بیانیه در حالی منتشر شده که شرکت‌ها در سرتاسر جهان در حال رقابت برای توسعه و در نهایت کسب مجوز قانونی برای استقرار تاکسی‌های هوایی در ارتفاع پایین هستند که به عنوان هواپیماهایی شناخته می‌شوند که برخاستن و فرودشان به صورت عمودی صورت می‌گیرد.

اداره هوانوردی فدرال آمریکا همچنین پیشتر همکاری مشابهی را با ژاپن، انگلیس، کانادا، استرالیا و نیوزیلند در شبکه اداره‌های هوانوردی ملی و به منظور هماهنگی مجوزها و طرح‌های ادغامی برای پروژه‌های تحرک هوایی پیشرفته انجام داده است.

خطوط هوایی به دنبال توسعه خدمات حمل و نقل از هواپیماهایی با قدرت باطری استفاده می‌کنند که می‌توانند به صورت عمودی از روی باند بلند شوند و فرود بیایند.

 

ارسال نظر