|

باید به دنبال کاهش محدودیت کریدور پروازی و افزایش تعداد پروازهای عبوری باشیم

باید به دنبال کاهش محدودیت کریدور پروازی و افزایش تعداد پروازهای عبوری باشیم

وزیر راه با تاکید بر رفع چالش مالی شرکت فرودگاه‌ها گفت: کاهش محدودیت کریدور پروازی و افزایش تعداد پرواز‌های عبوری حیثیت بین‌المللی ایران را ارتقا می‌دهد.

مهرداد بذرپاش با تایید صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اظهار کرد:‌حوزه مالی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی اهتمام جدی برای رفع چالش‌های مالی در سال ۱۴۰۲ داشته باشند.

وی افزود: شرکت فرودگاه‌ها شرکتی مهم و حیاتی برای کشور است و با توجه به گستره خدماتی می‌تواند درآمد عملیاتی بسیار بیشتری داشته باشد.

بذرپاش با تاکید بر واگذاری فرودگاه‌های غیر درآمدزا ادامه داد: باید محدودیت‌های پروازی را به حداقل رساند تا درآمد‌های عمومی افزایش یابد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که کاهش محدودیت کریدور پروازی و افزایش تعداد پرواز‌های عبوری اعتبار شرکت و حیثیت بین‌المللی کشور را ارتقا می‌دهد درباره نیروی انسانی شرکت فرودگاه‌ها نیز گفت: باید نیروی انسانی متعهد و پویا با رویکرد گزینشی به این شرکت تزریق شده و الگوی جانشینی و چرخش شغل در این شرکت اجرا شود، همچنین استفاده از توانایی بانوان نیز مورد توجه قرار گیرد.

بذرپاش همچنین بر ذخیره درآمد‌ها و صرفه‌جویی در حوزه‌هایی غیر از حقوق و دستمزد نیرو‌های انسانی و همچنین مولدسازی به منظور افزایش درآمد شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تاکید کرد.

 

منبع: آنا

ارسال نظر