|

۲۰ پرواز رفت و برگشت نیروی هوایی ارتش برای تردد زائران اربعین

۲۰ پرواز رفت و برگشت نیروی هوایی ارتش برای تردد زائران اربعین

 فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به خدمات نیروی هوایی ارتش در پیاده روی اربعین حسینی، گفت: ۲۰ پرواز رفت و برگشت برای تردد زائران اربعین از پایگاه مهرآباد پیش بینی شده است.

امیر سرتیپ خلبان واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به خدمات نیروی هوایی ارتش در پیاده روی اربعین حسینی، گفت: ۲۰ پرواز رفت و برگشت برای تردد زائران اربعین از پایگاه هوایی مهرآباد پیش‌بینی شده و همچنین ۳ فروند هواپیمای سی ۱۳۰، یک فروند به عنوان اورژانس هوایی و ۲ فروند برای پشتیبانی در صورت نیاز به زائرین ابا عبدالله الحسین (ع) خدمات رسانی خواهند کرد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش اظهار داشت: موکب‌های نیروی هوایی ارتش از دوم شهریور ماه در مرز مهران و شهر‌های نجف و کربلا برای خدمت‌رسانی به زائرین اربعین حسینی برپا شده و تا ۲۰ شهریور ماه و بازگشت کلیه زائران به کشور به ارائه خدمات ادامه خواهند داد.

وی با اشاره به خدمات پروازی نیروی هوایی به زائران، بیان کرد: نیروی هوایی ۲۰ پرواز رفت و برگشت برای زائران اربعین از پایگاه هوایی مهرآباد پیش بینی کرده و همچنین ۳ فروند هواپیمای سی ۱۳۰، یک فروند به عنوان اورژانس هوایی و ۲ فروند برای پشتیبانی در صورت نیاز به زائران اباعبدالله الحسین (ع) خدمات‌رسانی خواهند کرد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و پذیرایی به زائران، گفت: روزانه بیش از ۱۰ هزار وعده غذای گرم و بیش از ۳۰ هزار بطری آب معدنی به همراه اقلام بهداشتی و درمانی توسط موکب‌های نیروی هوایی بین زائران اربعین حسینی توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه بیمارستان سیار نیروی هوایی ارتش در پایانه برکت در مرز مهران استقرار یافته، تصریح کرد: سامانه بهداشتی و درمانی سیار نیروی هوایی مجهز به کلیه امکانات بهداشتی و درمانی است. همچنین اقلام دارویی مورد نیاز و ۶ گروه تخصصی با استعداد ۳۲ تخت با قابلیت افزایش به ۵۰ تخت به در این سامانه مستقر هستند.

امیر واحدی با اشاره به فعالیت پایدار این سامانه در صورت غیر فعال شدن زیر ساخت‌ها، تاکید کرد: این سامانه از لحاظ تجهیزات بیمارستانی دارای پست امداد سیار مجهز به CPR، اتاق عمل سیار سرپایی، رادیولوژی، آزمایشگاه، دندانپزشکی، داروخانه و بخش‌های بستری است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در پایان با اشاره به فعالیت سامانه بیمارستانی مستقر این نیرو، اظهار داشت: تاکنون بیش از ۹۰۰ نفر در این مرکز درمانی سیار ویزیت و بیش از ۲۴۰۰ مورد خدمات دارویی، پاراکلینیکی، پرستاری و دندانپزشکی به زائرین ارائه شده است.

 

منبع: دانشجو

ارسال نظر