|

افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی پرواز‌ها در دهه پایانی صفر در مشهد

افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی پرواز‌ها در دهه پایانی صفر در مشهد

مدیر کل فرودگاه‌های خراسان رضوی از افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی پرواز‌ها در دهه پایانی صفر در مشهد خبر داد.

محمود امانی بنی اظهار کرد: در اربعین فرودگاه استان خراسان رضوی بالاتر از پیش‌بینی خدمت‌رسانی کرد. از ۲۰ تا ۲۷ شهریور نیز برای دهه پایانی صفر برنامه‌ریزی داریم.

وی بیان کرد: پیش‌بینی ما در زمینه میزان افزایش براساس پرواز نیست، بلکه براساس مسافر برنامه‌ریزی کردیم؛ زیرا تعداد پرواز با هماهنگی‌هایی که داشتیم روزی حداقل ۳ پرواز ۷۴۷ و ۳۴۰ در مسیر‌های تهران و برخی روز‌ها پرواز ۷۴۷ در مسیر تبریز تردد خواهند داشت. در این ایام تعداد پرواز‌ها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد و تعداد مسافر بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش داشته است.

مدیر کل فرودگاه‌های خراسان رضوی افزود: پیک ورودی زائر امروز بعدازظهر با ۱۸۰ پرواز تا ۱۲ شب خواهد بود. بیشترین میزان خروج زائر نیز روز شنبه با ۳۲ هزار و ۲۰۰ نفر و یکشنبه با حدود ۳۱ هزار نفر است. تا الان ۱۹۲ پرواز برای روز شنبه پیش‌بینی شده، البته ممکن است پرواز‌های فوق‌العاده بیشتری نیز داشته باشیم.

امانی بنی خاطرنشان کرد: احتمالا شنبه به دلیل شلوغی برخی دیر به فرودگاه برسند پس حتما زمان را مدیریت کنند. با سازمان هواپیمایی هماهنگ کردیم که می‌توانیم بین ۲۷۰ تا ۲۸۰ پرواز را در یک روز پذیرش کنیم.

وی عنوان کرد: مجموعه فرودگاه‌ها در سال گذشته بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده است. در مهرماه شاهد افتتاح ۲۲ هزار متر ترمینال هستیم که ۹۷ درصد آن تکمیل شده است.

 

منبع: فارس

ارسال نظر