|

فرودگاه «مهترکلاته» پیست اتومبیل‌رانی می‌شود

فرودگاه «مهترکلاته» پیست اتومبیل‌رانی می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان از موافقت این سازمان با آغاز فعالیت‌های ورزشی فعالان رشته اتومبیل‌رانی در یکی از فرودگاه‌های متروکه هواپیماهای سمپاش استان خبر داد.

محمد برزعلی صبح امروز اظهار کرد: جهاد دانشگاهی فعالیت در حوزه اطلاع رسانی را به شکلی کاملاً حرفه‌ای شروع کرده و در این حوزه موفق بوده تا حدی که اعتماد بالایی به خبرگزاری ایسنا در جامعه وجود دارد که باید از ظرفیت این رسانه تا حد قابل قبولی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه باید تولید را در حوزه‌های مختلف کشاورزی گسترش دهیم، ادامه داد: با توجه به توانمندی‌های علمی جهاد دانشگاهی و خبرگزاری ایسنا، می‌توان از ظرفیت این رسانه در حوزه جریان‌سازی، فراگیری و گسترش صنعت کشاورزی بهره‌مند شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان مسأله کشت پنبه را یکی از چالش‌های حوزه کشاورزی استان دانست و با تأکید بر اینکه در تلاش برای احیای پنبه در استان هستیم، افزود: تخصیص‌های خوبی در حوزه احیا و ارتقای سطح کشت پنبه گلستان داریم که طبق برنامه جذب و طرح مذکور عملیاتی خواهد شد.

وی تکمیل چرخه تولید و عرضه در گلستان را مهمترین راهکار بازگرداندن وضعیت کشت این محصول به روزهای پرفروغ گذشته عنوان کرد و گفت: در هر هکتار کشت پنبه برای چهار نفر شغل ایجاد می‌شود که در شرایط فعلی کشور ایجاد این میزان اشتغال بسیار مهم است.

برزعلی اقدامات در زمینه تحقیق و توسعه پنبه را از الزامات گلستان برشمرد و با اشاره به اینکه در گذشته بیش از ۱۴۲ هزار هکتار کشت پنبه با صادرات به میزان ۱۵۰ میلیون دلار داشتیم، خاطرنشان کرد: هم اکنون در حدود ۱۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی گلستان پنبه کشت می‌شود و با استفاده از ظرفیت فنی مرکز تحقیقات پنبه استان می‌توان نقش بسیار مهمی را در توسعه کشت این محصول مهم ایفا کند.

خواستار بهره برداری از فرودگاه‌های سمپاش برای فعالیت‌های ورزشی هستیم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی در بخش دیگر سخنان خود از موافقت برای اختصاص یکی از فرودگاه‌های متروکه هواپیماهای سمپاش استان گلستان برای فعالیت‌های رشته ورزشی اتومبیل رانی خبر داد و اضافه کرد: در اصل مالکیت این فرودگاه‌ها در اختیار منابع طبیعی و آبخیزداری قرار دارد و بهره بردار آنها جهاد کشاورزی است.

این مقام مسئول با بیان اینکه دیدگاهی وجود دارد که بتوانیم این فرودگاه‌ها را برای شرایط اضطراری مانند ورود آفت خاص به منطقه، حفظ و نگهداری کنیم، توضیح داد: از سویی دیگر خواستار بهره برداری مناسب از این فرودگاه‌ها برای فعالیت‌های ورزشی هستیم.

وی با اشاره به گفت‌وگوهای فشرده جهاد کشاورزی با اداره کل ورزش و جوانان گلستان و دیگر ادارات و نهادهای مرتبط با این موضوع، تصریح کرد: مهرماه سال جاری موافقت قانونی جهاد کشاورزی برای استفاده هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی از فرودگاه هواپیماهای سمپاش مهترکلاته اعلام شد و مالک «منابع طبیعی و آبخیزداری» هم اگر موافقت خود را اعلام کند، ورزش و جوانان و هیئت مربوطه می‌تواند فعالیت خود را در چارچوب توافق آغاز کند.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر