|

برقراری پروازهای مسافربری در فرودگاه سراوان پس از ۱۵ سال

برقراری پروازهای مسافربری در فرودگاه سراوان پس از ۱۵ سال

ساکنان شرقی‌ترین نقطه ایران در سراوان پس از گذشت ۱۵ سال از حذف پروازهای مسافربری فرودگاه روز گذشته شاهد برقراری اولین پرواز مسافربری از تهران در فرودگاه سراوان بودند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید سجاد سراوان امروز در حاشیه مراسم استقبال از مسافرانی که با نخستین پرواز مسافری شرکت ماهان وارد فرودگاه شهدای شدند، گفت: امروز یک خوشحالی در چهره مردم دیده می‌شود و این مهم به خیروبرکت فرامینی است که از طرف مقام معظم رهبری صادر شد در جهت اینکه نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهایت تلاش و کوشش خودش را برای خدمت‌رسانی به مردم سیستان و بلوچستان بویژه منطقه بلوچستان در دستور کار خود قرار دهد.

سردار حسین ظریفی افزود: فرودگاه سراوان در حدود ۱۵ سال، فعالیتی در حوزه کشوری نداشته؛ اما با تدابیر صورت‌گرفته در نیروی زمینی سپاه فعالیت لشکری خود را در حوزه نیروهای زمینی داشت که با حضور سردار سلامی فرودگاه شهدای سراوان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: اگر پرواز در شهرستان سراوان صورت می‌گیرد به همت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی زمینی سپاه، سازمان فرودگاه‌های کشوری، وزارت راه و شهرسازی، استانداری، قرارگاه قدس، نماینده حوزه انتخابیه، مدیریت فرودگاه‌های استان و فرودگاه شهرستان بوده است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید سجاد سراوان گفت: این فرودگاه بعد از فرودگاه زاهدان دومین فرودگاهی است که سنگین‌ترین و بزرگ‌ترین پروازها می‌توانند در آن فرود و پرواز داشته باشند و از باند به بهترین وجه استفاده کنند درگذشته به علت عرض کم باند تقریباً انحراف پرواز را شاهد بودیم؛ اما با تلاش‌های صورت‌گرفته توسط مهندسان نیروی زمینی سپاه در زمینه افزایش عرض باند در حال حاضر مشکل خاصی وجود ندارد.

به گفته وی؛ در فرودگاه سراوان به دلیل وجود پمپ‌بنزین پرتابل به بهترین وجه خدمات سوخت‌رسانی به پروازها انجام می‌شود.

سردار ظریفی با بیان اینکه امنیت فرودگاه دارای اهمیت ویژه‌ای است، گفت: تأمین امنیت فرودگاه بر عهده نیروی زمینی سپاه است که این امر را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهد و در خصوص تکریم مسافران تمامی تلاش خود را انجام خواهیم داد که تشریفات و تکریم مسافران رضایت‌بخش و بهترین وجه باشد.

وی بیان کرد: امید است تعداد پروازهای سراوان را به‌گونه‌ای افزایش دهیم که روزانه پرواز در این فرودگاه صورت گیرد و در تلاشیم تا بتوانیم پروازهای خارجی را به کشورهای همسایه داشته باشیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید سجاد سراوان تصریح کرد: با فعالیت فرودگاه سراوان اساتید و دانشجویان زیادی از امر بهره‌مند خواهند شد و توسعه اقتصادی و گردشگری را با ورود تاجران و گردشگران زیادی را شاهد خواهیم بود، در یک‌کلام بگوییم که در حوزه اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی قطع یقین فعال‌بودن فرودگاه تأثیرات بسزایی را خواهد داشت.

فرماندار سراوان نیز در این زمینه گفت: امروز شاهد انجام پرواز تهران به سراوان و برعکس بودیم که موجب اعلام رضایت مردم شهرستان سراوان شد.

سعید تجلیلی افزود: این پرواز توسط هواپیمایی #ماهان برقرار شده است.

وی خاطرنشان کرد: اردیبهشت‌ماه سال گذشته نیز یک پرواز مسافری در فرودگاه سراوان به زمین نشست که تعدادی مسافر با این پرواز جابه‌جا شدند؛ اما این موضوع تداوم پیدا نکرد و در آن مقطع فرودگاه سراوان به صورت رسمی فرودگاه سراوان افتتاح نشد.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر