|

اعلام جرم علیه ۹ شرکت متخلف هواپیمایی به دلیل گران‌فروشی بلیت

اعلام جرم علیه ۹ شرکت متخلف هواپیمایی به دلیل گران‌فروشی بلیت

مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی از اعلام جرم علیه ۹ شرکت متخلف هواپیمایی بخش خصوصی به دلیل گران‌فروشی بلیت خبر داد

«حسین مذنب» با اشاره به گشت مشترک انجام شده در عصر روز جمعه گذشته از فرودگاه مهرآباد، افزود: عدم نصب و به‌کارگیری نرخ‌نامه بلیت‌های پرواز داخلی و خارجی (که جزو الزامات قانونی است)، عدم رعایت سقف میزان نرخ مصوب، اعلام نرخ‌ها برخلاف واقع، با تعلل و گاهی اوقات به صورت سلیقه‌ای، از جمله تخلفات این دفاتر فروش بود.

وی خاطرنشان‌کرد: در پایان این گشت مشترک، علیه ۹ شرکت متخلف که همگی از بخش خصوصی بودند اعلام جرم و ۲ دفتر فروش شرکت‌های هواپیمایی که نسبت به سایرین وضعیت حاد یا بحرانی‌تری داشتند، به‌سبب عدم همکاری مناسب به‌طور موقت با نصب اطلاعیه پلمب شدند.

مذنب تصریح‌کرد: پرونده شرکت‌های یاد شده در سازمان تعزیرات حکومتی مفتوح بوده و تخلفات آنها در حال بررسی است که به محض صدور حکم اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی تاکید کرد: شرکت‌های هواپیمایی باید مطابق نرخ‌های مصوب اعلامی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری عمل کنند و هرگونه تغییر در قیمت‌ها باید مصوب شورای عالی هواپیمایی باشد.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر