|

تحقق بودجه شرکت کیمیدارو در 9 ماهه اول سال 1402 از 103 درصد گذشت

تحقق بودجه شرکت کیمیدارو در 9 ماهه اول سال 1402 از 103 درصد گذشت

شرکت کیمیدارو یکی از بزرگ‌ترین و با سابقه‌ترین شرکت‌های ایرانی تولیدکننده محصولات دارویی و شیمیایی کشور و از جمله شرکت‌های وابسته به شرکت سرمایه‌گذاری شفادارو می‌باشد. این شرکت با هدف ارتقای سلامت جامعه از طریق فعالیت در حوزه سلامت و ارائه محصولات دارویی با به‌کارگیری آخرین استانداردهای بین‌المللی و در اختیار داشتن نشان تجاری (کیمیدارو) در بازارهای داخلی و بین‌المللی فعالیت می‌نماید.

شرکت کیمیدارو در 9 ماهه 1402 موفق به تحقق 103% از بودجه عددی و 99% از بودجه ریالی گردید. 
تولید محصولات دارویی در 9 ماهه سال 1402 از لحاظ عددی 17% و از لحاظ ریالی 31% نسبت به دوره مشابه در سال 1401 رشد داشته است. شایان ذکر است در آبان ماه 1402 با تولید بیش از 150 میلیون عدد اشکال دارویی قرص، کپسول، آمپول، سوسپانسیون خوراکی و قطره بالاترین مقدار تولید را در 5 سال گذشته داشته است.
همچنین فروش خالص محصولات دارویی در 9 ماهه سال 1402 نسبت به دوره مشابه در سال 1401، بیش از %7 رشد داشته است. 
شرکت کیمیدارو در ادامه‌ی فرآیند اصلاح زیرساخت‌ها در راستای اخذ تاییدیه های GMP از ابتدای سال جاری اقدام به انجام پروژه‌های بازسازی واحد آبسازی، رفع نواقص واحد استریل، بازسازی ورودی VIP بخش تولید دارویی نمود. همچنین اقدامات لازم جهت شروع فاز عملیاتی پروژه‌های بازسازی بخش فیلینگ کپسول، احداث خط ساشه و احداث آزمایشگاه میکروبیولوژی در فضای جدید انجام شده است. 
این شرکت در آذر ماه سال جاری از 58 محصول جدید خود مربوط به 3 سال اخیر رونمایی کرد که از بین آنها می‌توان به قرص ماینوسایکلین، قرص زفیرلوکاست و همچنین قرص جویدنی ویکم اشاره کرد که همه آنها برای اولین بار در ایران تولید شده‌اند. 
از سایر اقدامات مهم انجام شده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
- صدور رای مثبت به نفع شرکت کیمیدارو در محاکم قضایی بعد از یک دهه به منظور ادامه ساخت پلنت جدید 
- مرتفع نمودن مشکلات زیست محیطی و اخذ مجوزهای مربوطه از سازمان محیط زیست به منظور اصلاح پروانه بهره‌برداری جهت افزایش اشکال دارویی و ظرفیت خطوط 

IMG_20240304_190839_163

 

 

 پروژه مهم دارویی در مجموعه شفادارو به بهره برداری می رسد/ افزایش محصولات دارویی و صادرات به کشورهای همسایه
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری شفادارو خبر داد:
16 پروژه مهم دارویی با پیشرفت بالای 85 درصد  در راستای تعریف خط تولیدهای جدید و افزایش کیفیت تولیدات در مجموعه شفادارو به بهره برداری رسد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری شفادارو دکتر کاظم پور مدیر عامل شرکت، در جلسه ارائه گزارش عملکرد 9 ماهه منتهی به آذرماه 1402 مورخه 15 بهمن در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به اهمیت صنعت دارو در سطح دنیا اظهار داشت: صنعت دارو در دنیا جزو صنایع استراتژیک و هایتک می باشد و به لحاظ اینکه در پیشگیری از امراض، درمان بیماری ها و سلامتی مردم ارتباط مستقیمی دارد بسیار حایز اهمیت می باشد و سعی کردیم با توجه به منویات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال 1402 مبنی بر «مهار تورم و رشد تولید» گام های مهم و موثری به لحاظ کمّی و کیفی در راستای تولید دارو و ارائه آن در سطح کشور برداریم که با توجه به ارزیابی مثبت از فروش و سود در شرکت های گروه توانستیم به این مهم دست یابیم.
  دکتر کاظم پور اهم فعالیت های شرکت سرمایه گذاری شفادارو را پروژه های آتی شرکت های تابعه شامل عرضه شرکت داروسازی راموفارمین و فرآیندشیمی حکیم، اصلاح ساختار مالی شرکت های تابعه از طریق افزایش سرمایه، پیگیری پیشرفت پروژه های شرکت های تابعه جهت افزایش تولید و تولید محصولات جدید اعلام کرد.
  وی با اشاره به سود تجمیعی شرکت های تابعه در 9 ماهه منتهی به آذرماه 1402 افزود: فروش خالص 9 ماهه مجموعه شفادارو اعم از تولید و توزیع از مبلغ 101.819 میلیارد ریال در سال 1401 به مبلغ 148.112 میلیارد ریال در سال 1402 که افزایش 45 درصدی داشته و سود خالص مجموعه از مبلغ 17.214 میلیارد ریال در سال 1401 به مبلغ 17.963 میلیارد ریال در سال 1402 که افزایش 4 درصدی یافته است.

 دکترکاظم پور تصریح کرد: خلاصه عملکرد کل شرکت های تولیدی شفادارو در مقایسه با بودجه سال 1402 به ترتیب؛ فروش خالص 89% ، سود ناخالص 89% ، سود عملیاتی 88% و سود خالص را 63% ارزیابی کرد که صورت تجمیعی شرکت های گروه شفادارو به لحاظ درصد پوشش بودجه لحاظ شده است. وی همچنین از رشد 52 درصدی فروش شرکت های تابعه شفادرو در سال 1402 خبر داد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری شفادارو از پیشرفت قابل ملاحظه پروژه های مجموعه شفادارو خبر داد و گفت: در حال حاضر 16 پروژه مهم با پیشرفت بالای 85 درصد در حال تکمیل و راه اندازی است که از این تعداد، 5 پروژه در داروسازی دانا، 4 پروژه در داروسازی جابرابن حیان،6 پروژه در داروسازی کیمیدارو، 3 پروژه در داروسازی اسوه، 1 پروژه در داروسازی راموفارمین و 2 پروژه در شرکت پخش رازی در مراحل تکمیل و راه اندازی است که این پروژه¬های در خصوص بازسازی، افزایش ظرفیت و اصلاح واحدهای تولیدی، اصلاحات GMP و تفکیک خطوط ویال، پروژه تولید اسپرهای تنفسی DPI، رفع نواقص و بالابردن کیفیت تولید، احداث خط تولید سافت ژل هازارد، پروژه پوکه کپسول، پروژه آزمایشگاه میکروبیولوژی، خط تولید آمپول و آمپول پریفیلد، تولید مکمل گامی و همچنین احداث مراکز توزیع جدید جهت در شهرهای بندرعباس و شهر الشتر و چندین پروژه دیگر در مجموعه شفادارو می باشد که تعداد قابل توجهی از این پروژه ها در سال 1402 به بهره برداری می رسند.
  دکتر کاظم پور در ادمه از رونمایی 58 محصول جدید در مجموعه شفادارو خبر داد و گفت: این محصولات در شرکت کیمیدارو تولید خواهد شد که 15 محصول آن جزو داروهای پرفروش می باشد.
 وی با اشاره به چشم انداز مجموعه شفادارو بیان کرد: صادرات دارو به کشورهای عراق، افغانستان و سوریه صورت گرفته و امیدواریم با برنامه ریزی دقیق و اصولی بتوانیم صادرات دارو از قبیل آنتی بیوتیک ها، مکمل ها و محصولات بایوتک را به کشورهای پاکستان و روسیه توسعه بدهیم که مذاکرات در این خصوص در حال انجام است و به طور کلی تلاش می کنیم به مهم ترین رسالت مان که تأمین نیازهای دارویی و تأمین سلامتی مردم است، جامه عمل بپوشانیم.
 وی در پایان خاطرنشان کرد در حال حاضر برنامه فروش مجموعه شفادارو 13 هزار میلیارد تومان و تولیدات مجموعه 7 هزار میلیارد تومان می باشد که امیدواریم با تلاش مضاعف مجموعه شفادارو بتوانیم حجم فروش بازار را به 18 هزار میلیارد تومان و حجم تولید را به 10 هزار میلیارد تومان برسانیم و سهم مناسبی از بازار دارو را در اختیار داشته باشیم.

 

منبع: سفیر انرژی

ارسال نظر