|

پیام مردمی

مشکلات پرسنل خدمات فرودگاهی سامان

مشکلات پرسنل خدمات فرودگاهی سامان

من یکی از کانترمن‌های شرکت سامان در ایستگاه امام خمینی هستم مدتی پیش شرکت با بهانه کم شدن تعداد پروازها شروع به تعدیل نیروهای خود کرد تا از هزینه‌های اضافی شرکت بکاهد این عمل موجب کم شدن تعداد کارمندان در هر شیفت شد که مشکلاتی را در هر شیفت کاری ایجاد کرد.

شرکت با تبدیل کردن چهار شیفت به سه شیفت سعی در جبران تعدا کم نیرو در هر شیفت را کرد که باعث فشار آوردن به کارمندان در همه قسمت‌ها شد و باعث اعتراض کارمندان شد که ما این امر را از طریق شما به اطلاع مسولین رساندیم و باعث برگرداندن چهار شیفت شد.

WhatsApp Image 2019-06-14 at 16.18.26

علی رغم گفته مسئولین شرکت بابت کم شدن پروازها, تعداد پروازها روز به روز بیشتر شد و تعدادی ایرلاین جدید هم به برنامه پروازی اضافه شد شرکت با سوءاستفاده حداکثری از ما کارمندان بدون هزینه کردن و  اختصاص دادن امکانات سعی در پوشش این حجم از پروازهای زیاد را با تعداد کم میانگین 25 نفر در هر شیفت را دارد که باعث ایجاد مشکلات زیادی برای پرسنل شده است.

شرکت گاهی برای جبران این کمبود با آف کردن سه نفر در روز کار خود آنها, این افراد را به شب کار همان روز اضافه می‌کند که باز هم باعث کم شدن تعداد نفرات در روز کار می‌شود و فشار را روی باقی مانده پرسنل افزایش می‌دهد.

اضافه کاری‌های اجباری می‌گذارند و گاها مبلغ آن را تا دو سه ماه پرداخت نمی‌کنند. بابت  سختی کار  فقط 46 هزار تومن برای یک ماه پرداخت می‌کنند این در حالی است که ما اکثرا شب‌ها بدون کوچک‌ترین استراحتی تا صبح کار می‌کنیم

مرخصی ها کاملا لغو شده و فقط با جایگذین کردن نفر جای خود اجازه رفتن به مرخصی را می‌دهند که با توجه به خستگی دیگران پیدا کردن جایگزین کاری سخت است شایان ذکر است که با جایگزین کردن نفر جای خود باز هم از مرخصی افراد کثر می‌کنند

با توجه به افزایش روز افزون پروازها عملا شرکت تمام پرسنل را تحت فشار گذاشته و قوانین کار را به راحتی زیر پا گذاشته اند.

ما پرسنل ترافیک فرودگاه امام خمینی خواستار بازنگری در رفتار شرکت با پرسنل خود هستیم و بدین صورت مراتب اعتراض خود را اعلام می‌کنیم.

ارسال نظر

 
 • حمید
  پاسخ

  شرکت سامان تنها شرکت فعال در فرودگاههای کشور که هیچ مسئولیتی در قبال حق و حقوق انسانی نیروهای خود بر عهده نمی گیرد می باشد .و برای منافع خود نهایت سو استفاده از پرسنل خود می کند و در نهایت با طرفندهای خودشان به راحتی پرسنل را تعدیل می کنند این در صورتی است که حتی به قانون سختی کار توجهی ندارد بنا به سرمایه ای که دارد هیچ نهادی تا کنون نتوانسته جلوی سو استفاده مدیر مسئولان این شرکت را بگیرد . و مواردی بسیار دیگر.... لذا بنده از مسئولین محترم تقاضای رسیدگی به این اتفاق مهم دارم . که حقوق مادی و معنوی و فرهنگی پرسنل شرکت خدمات هوایی سامان به نا حق در خطر است .

 • ناشناس
  پاسخ

  سلام

 • اکبری
  پاسخ

  با سلام لطفاً در خصوص عدم قرارداد نیروهای شرکتی خدماتی ایران ایر پیگیری بفرمایید.کارکنان خدماتی در مازندران گویا برای حفظ شغلشان نصف حقوق دریافت خواهند کرد.

 • زهرا
  پاسخ

  باسلام ترو به خدا به مشکلات کارکنان توجه کنید