|

تصویر ناسا از ماژول‌های خلبانی ماموریت‌های تنها قمر زمین

تصویر ناسا از ماژول‌های خلبانی ماموریت‌های تنها قمر زمین

سازمان هوانوردی ایالات متحده آمریکا، تصویری از سه ماژول خلبانی که قرار است برای مأموریت‌های آرتمیس آینده به کار گرفته شوند را منتشر کرد.

سازمان هوانوردی ایالات متحده آمریکا،   تصویری از سه ماژول خلبانی که قرار است برای ماموریت‌های آرتمیس آینده به کار گرفته شوند را منتشر کرده است.

فضاپیمای اوریون برای مأموریت‌های آرتمیس ۲ (راست)، آرتمیس ۳ (چپ) و آرتمیس IV (مرکز) ناسا در کنار یکدیگر در داخل سالن بلند آرمسترانگ اپراسیون و پایگاه بررسی ساختمان در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا قرار گرفته‌اند.

به گفته ناسا، هر کپسول در مرحله متفاوتی از تولید قرار دارد و تکنسین‌ها و مهندسان فضاپیما را برای حمل فضانوردان به ماه و اطراف آن در پرواز‌های آینده خود آماده می‌کنند.

تکنسین‌ها به تازگی سپر حرارتی را روی ماژول خدمه آرتمیس ۲ نصب کرده اند و تیم‌ها خود را برای انجام آزمایش‌های آکوستیک در اواخر تابستان امسال آماده می‌کنند. پس از تکمیل، ماژول خدمه به ماژول سرویس آن متصل خواهد شد تا برای پرواز چهار فضانورد به دور ماه آماده شود.

ماژول خدمه آرتمیس ۳، که فضانوردان بعدی را برای قدم گذاشتن روی سطح ماه از زمین به سیستم فرود انسان و بازگرداندن آن‌ها به سیاره زمین حمل خواهد کرد، از اتاق تمیز داخل خلیج مرتفع خارج شد تا مجموعه‌ای از آزمایش‌های فشار و نشت را تکمیل کند. ماژول خدمه آرتمیس ۴ در ماه فوریه به پایگاه فضایی رسید و در مراحل اولیه فرآیند مونتاژ قرار دارد.

آرتمیس ۱ نخستین ماموریت از مجموعه ماموریت‌های برنامه آرتمیس سازمان هوانوردی آمریکا بود که تاکنون چهار ماموریت از آن توسط این سازمان اعلام شده است و پیش‌بینی می‌شود، اگر تمام‌برنانه‌ریزی‌ها درست پیش برود و اجرا شود، طی ماموریت آرتمیس ۲ نخستین فضانوردان پس از دهه‌ها به مدار ماه باز  گردند و به دنبال آن نخستین فضانورد زن و فضانورد رنگین پوست تا سال ۲۰۲۵ به ماه، تنها قمر سیاره زمین اعزام خواهند شد.

منبع: آنا

ارسال نظر