|

سایوز فضانوردان را به زمین برگرداند

سایوز فضانوردان را به زمین برگرداند

ماژول فرود فضاپیمای سایوز ساعاتی پیش با موفقیت در یکی از مناطق قزاقستان فرود آمد و سه فضانورد با ملیت‌های متفاوت را به سلامت به زمین برگرداند.

کپسول فضایی سایوز روسیه امروز با فرود موفقیت آمیز در قزاقستان، ٣ خدمه (دو زن و یک مرد) خود را پس از پایان ماموریتشان در ایستگاه فضایی بین‌المللی به سلامت به زمین رساند.  

 

فیلمی که آژانس فضایی روسیه، روسکوسموس پخش کرده، حاکی از فرود موفقیت‌آمیز این فضانوردان بود؛ تیم مذکور تشکیل شده از فضانوردانی از کشور‌های روسیه، بلاروس و ایالات متحده بوده است.

 

 لورال اوهارا، فضانورد آمریکایی ناسا، اولگ نوویتسکی فضانورد روسی و مارینا واسیلوسکایا نخستین شرکت کننده در پرواز‌های فضایی از بلاروس در ماه مارس با فضاپیمای سایوز به ایستگاه فضایی بین المللی رفتندو روز شنبه به همراه لورال اوهارا، فضانورد ایابات متحده آمریکا که از سپتامبر در ایستگاه مداری بود، به زمین بازگشتند.

 

فیلم منتشر شده نشان داد که هر سه فضانورد به سلامت از کپسول فضایی بیرون کشیده شدند.

 

این سفر فضایی با فضاپیمای سایوز ام اس-٢٤ انجام شده است؛ فرود این سفینه فضایی در صحرای قزاقستان، جنوب شرقی شهر ژزکازگان انجام شد و نشان می‌دهد که همچنان این کشور یکی از مقاصد اصلی برای فرود فضانوردان و فضاپیما‌های روسی است. مأموریت‌های فضایی این کشور نشان‌دهنده همکاری نزدیک بین روسیه و قزاقستان در زمینه فضاپیما‌ها و فعالیت‌های فضایی است.

 

این فرود نشان دهنده توانایی روسیه در انجام مأموریت‌های فضایی و ارتباط نزدیک آن با کشور‌های دیگر است. این عملیات موفقیت‌آمیز نشان می‌دهد که همچنان فضاپیما‌ها و فضانوردان روسیه در رأس این عرصه هستند و تمام تلاش خود را برای انجام مأموریت‌های فضایی با ایمنی و موفقیت بالا انجام می‌دهند.

 

نوویتسکی چهارمین پرواز، اوهارا و واسیلوسکایا نخستین تجربه حضور در مدار زمین، نوویتسکی و واسیلوسکایا تجربه ۱۲ روزه حضور در ایستگاه فضایی بین‌المللی و اوهارا ثبت ۲۰۴ روز زندگی در مدار را پشت سر گذاشت.

منبع: رویترز

ارسال نظر