|

کارهایی که باعث اخراج شما از هواپیما می شود!

کارهایی که باعث اخراج شما از هواپیما می شود!

در برخی از مواقع ممکن است بلیط داشته باشید اما نتوانید سوار هواپیما شوید. شرکت های هواپیمایی در بسیاری از مواقع قوانینی را وضع می کنند که می توانند با آنها شما را از هواپیما اخراج کنند.

بسیاری از ما تصور می کنیم که با در اختیار داشتن بلیط به راحتی میتوانیم سوار هواپیما شویم و با این وسیله نقلیه به مسافرت بپردازیم. اوضاع سفر همیشه آنگونه که ما به آن فکر می کنیم، نخواهد بود. آگاه بودن نسبت به قوانین شرکت های هواپیمایی یکی از ملزومات خرید بلیط هواپیما و سفر با این وسیله نقلیه است. در برخی از مواقع ممکن است بلیط داشته باشید اما نتوانید سوار هواپیما شوید. شرکت های هواپیمایی در بسیاری از مواقع قوانینی را وضع می کنند که می توانند با آنها شما را از هواپیما اخراج کنند.

با ندانستن ممنوعیات مسافرت با هواپیما هزینه ای که بابت بلیت پرداخت کرده اید به هدر خواهد رفت. برخی از قوانین وضع شده کاملا عاقلانه و برخی دیگر بسیار عجیب و غریب است. در این مطلب سعی داریم عجیب ترین قوانین هواپیمایی برای اخراج مسافران را مورد بررسی قرار دهیم.

اخراج از هواپیما  بخاطر بوی بد

شاید برای شما جالب باشد که بدانید بسیاری از شرکت های هواپیمایی قوانینی دارند که میتوانند به وسیله آنها کسانی که بوی بدی میدهند را از پرواز منع کنند و به آنها اجازه ورود به هواپیما را ندهند. داشتن بوی بد مسافران را در طول مسیر اذیت خواهد کرد. چنین قوانینی در تمامی نقاط دنیا اجرا می شود و تاکنون مسافران زیادی به دلیل بوی بد از هواپیما اخراج شده اند. در سفرهای هوایی از خوردن غذاهای بودار مانند سیر و پیاز خودداری کنید و قبل از پرواز دوش بگیرید.

چاق ها در جریان باشند

اگر جز افرادی هستید که اضافه وزن شما بیش از اندازه است، حتما قوانین هواپیمایی را مرور کنید. برخی از شرکت های هواپیمایی مانع سوار شدن افرادی که بیش از اندازه اضافه وزن دارند، خواهد شد. منع ورود انسان های چاق به هواپیما به دلیل بسته شدن کمربند است. تمامی مسافران به دلایل امنیتی باید قبل از شروع پرواز کمربندهای ایمنی خود را ببندند. کمربندهای ایمنی در بسیاری از مواقع جان افراد را نجات خواهد داد. افرادی که اضافه وزن دارند نمی توانند از کمربند ایمنی استفاده کنند. 

اگر جز افراد چاق هستید، با وجود داشتن بلیط هواپیما نمی تواند از این وسیله نقلیه سریع و ایمن برای مسافرت استفاده کنید.

پابرهنه نباشید

داشتن کفش زمان ورود به هواپیما و در طول سفر الزامی است. بسیاری از شرکت های هواپیمایی به آنهایی که کفش ندارند اجازه پرواز نمی دهند. همچنین کسانی که کفش پوشیده اند حق درآوردن آن را در طول مسیر نخواهند داشت. پوشیدن کفش در زمان پرواز به شما کمک می کند در مواقع ضروری بتوانید بهترین عکس العمل را انجام دهید و راحت تر به بیرون از هواپیما بروید. بوی بد پای شما نیز می تواند از دیگر عوامل ممنوع بودن درآوردن کفش در طول زمان پرواز باشد. بوی بد پای شما ممکن است در زمان سفر سایر مسافران را مورد آزار و اذیت قرار دهد.

لباس های نامتعارف نپوشید

پوشیدن لباس های نامتعارف از دیگر عواملی است که می تواند با وجود داشتن بلیط هواپیما از ورود شما به هواپیما جلوگیری کند. به لباس هایی که بر روی ان شعارهای توهین آمیز قومیتی، جملات نژادپرستانه و تصاویر مستهجن قرار داشته باشد، معمولا لباس های نامتعارف گفته می شود. پوشیدن لباس های نیمه عریان نیز می تواند در پروازهای داخلی دردسر ساز شود.

همراه داشتن ممنوعات سفر

اگر مسافری در حین پرواز یکی از ممنوعات سفر مانند وسایل تیز یا آتش زا را به همراه داشته باشد، جریمه خواهد شد. هر چند در فرودگاه کاملا مورد بررسی قرار خواهید گرفت اما در زمان پرواز به ممنوعات سفر به طور ویژه توجه داشته باشید.

منبع: خاورستان

ارسال نظر

 
 • ناشناس
  پاسخ

  عالیه

 • ناشناس
  پاسخ

  من به این مشکل برخورد کردم . وقتی سوار هواپیمایی قطری در فرودگاه دوحه شدم از مهماندار درخواست قرص برای همسرم جهت جلوگیری از هواپیما زدگی شدم .اون خانم به خلبان اطلاع داد وخلبان گفت تا وقتی اسن شخص در هواپیما هست پرواز نمیکنم . از هواپیما خارج وبعد از معاینه توس پزشک فرودگاه با هواپیمای بعدی ادامه پرواز دادم

 • ناشناس
  پاسخ

  یعنی ممکنه 160کیلو هستم تو پروازهای داخلی و خارجی میتونم سوار هواپیما بشم یا نه لطفاً توضیح بدید