|

سگ گمرک فرودگاه بوستون میمون‌های مومیایی شده را در چمدان‌های یک مسافر شناسایی کرد

سگ گمرک فرودگاه بوستون میمون‌های مومیایی شده را در چمدان‌های یک مسافر شناسایی کرد

یک سگ متعلق به گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده چیزی غیرعادی را در چمدان مسافری که از آفریقا بر می‌گشت شناسایی کرد: میمون‌های مومیایی شده.

مسافری که از جمهوری دموکراتیک کنگو برگشته بود در ابتدا گزارش داد که چمدانش حاوی ماهی خشک است اما ماموران در بازرسی فرودگاه لوگان بوستون اجساد مرده و کم آب چهار میمون را شناسایی کردند.

 

رایان بیست، سخنگوی پلیس مرزی ایالات متحده گفت که مسافر پس از آن مدعی شد میمون‌ها را برای دلایل شخصی خود به آمریکا آورده است.

جولیو کار اویا، مدیر محلی گمرک و حفاظت مرزی گفت: «خطرات احتمالی ناشی از آوردن گوشت این حیوانات به ایالات متحده واقعی است. این نوع گوشت‌ها می‌توانند حامل میکروب‌هایی باشند که باعث بیماری از جمله انتقال ویروس ابولا شوند.»

 

 

گوشت خام یا فرآوری شده حیوانات وحشی معروف به گوشت شکار به‌دلیل تهدید بیماری در ایالات متحده ممنوع است.

این اتفاق البته ماه گذشته رخ داده است اما در روزهای اخیر رسانه‌ای شده است.

 

آقای بیست روز یکشنبه گفت که هیچ اتهامی متوجه شخص مسافر نشده اما تمام چمدان‌ها توقیف و تقریبا چهار کیلو گوشت میمون برای امحا از سوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده مشخص شده است.

 

قاچاق گوشت شکار در اروپا

قاچاق حیات وحش یک مشکل بزرگ در اروپا به حساب می‌آید که باعث شده در ماه اکتبر عملیات اجرایی بزرگی انجام شود که طی آن بیش از ۲ هزار مورد واردات غیرقانونی حیوانات در حال انقراض و الوارهای حفاظت شده کشف و ضبط شود.

 

اگرچه ارزیابی مقیاس تجارت غیرقانونی گوشت شکار دشوار است با این حال بروکسل و پاریس مراکز اصلی قاچاقچیان محسوب می‌شوند.

 

کارشناسان تخمین می‌زنند که هر ماه ۳.۹ تن گوشت شکار از طریق فرودگاه بروکسل قاچاق می‌شود که شامل کروکودیل، پانگولین و میمون می‌شود. تصور می‌شود که بخش عمده‌ای از این محموله‌های برای تجارت‌های سازمان یافته باشد.

 

 

منبع: یورونیوز فارسی

ارسال نظر