|

آشنایی با یکی از مدرن‌ترین فرودگاه‌های جهان

آشنایی با یکی از مدرن‌ترین فرودگاه‌های جهان

شرکت معماری مد آرکیتکتس (MAD Architects) به خاطر آفرینش های خلاقانه و ساختارهای شگفت انگیز خود شناخته شده است. این شرکت همواره طرح های جذاب را ارائه می کند و از موارد بدون ریسک و کسل کننده پرهیز می کند.

فرودگاهی شبیه به یک پرنده آماده پرواز

فرودگاه لیشوی (Lishui Airport) واقع در استان ژجیانگ چین یکی از جدیدترین پروژه های مد آرکیتکتس است که در منطقه ای جنگلی قرار دارد. طراحی ساختمان این فرودگاه شبیه به یک پرنده سفید بزرگ به نظر می رسد که در شرف پرواز قرار دارد.

 

فرودگاه لیشوی در اواخر سال 2024 تکمیل خواهد شد. در حال حاضر، هنوز کارهای زیادی باید انجام شوند تا ساختار فرودگاه شبیه به رندرهای دیجیتالی آن به نظر برسد.

به گفته مد آرکیتکتس، لیشوی شهری جنگلی در جنوب غربی استان ژجیانگ است و به واسطه دره ها و سرسبزی چشمگیرش مشهور است. نخستین فرودگاه این شهر به عنوان یک فرودگاه منطقه ای داخلی با ظرفیت پیش بینی شده سالانه یک میلیون مسافر در منطقه ای تپه ای در 15 کیلومتری جنوب غربی شهر قرار دارد.

برنامه ریزی، طراحی و کل فرآیند ساخت فرودگاه لیشوی با احترام به مکان اصلی و در عین حال تمرکز بر دسترسی راحت، تلاشی برای رونق گردشگری و برجسته کردن ویژگی های زیبای این فرودگاه کوهستانی انجام شده است.

1797774_378

1797775_103

این سازه تقریبا 24 متر ارتفاع دارد و زمینی به مساحت 12077 متر مربع را اشغال خواهد کرد. فضای داخلی ساختمان فرودگاه لیشوی دارای پوشش چوبی جذاب و یک نورگیر مرکزی عظیم است. با همراهی پنجره های بزرگ، ورود نور طبیعی به حداکثر می رسد. کل طرح بندی برای حصول اطمینان از سفر آسان شکل می گیرد که در آن بخش پروازهای خروجی برای دسترسی آسان در طبقه همکف قرار دارد، در شرایطی که مناطق انتظار در طبقه بالا قرار خواهند گرفت.

1797772_759

این فرودگاه با پوشش زمینی به مساحت 2267 هکتار با حداکثر اختلاف ارتفاع نزدیک به 100 متر، دارای سقف آویزان بزرگ نقره ای مایل به سفید است که شبیه به پرنده ای سفید رنگ آماده برای پرواز به نظر می رسد. شکل پرنده مانند تغییرات ارتفاع را جذب کرده و فرودگاه را در کوه ها ادغام می کند. این شرایط فرودگاه را به یک نشان اختصاصی معنوی در منطقه تبدیل می کند.

 

فرودگاه لیشوی تا سال 2030 می تواند پذیرای حدود 5 میلیون مسافر در سال باشد و یک پایانه بین المللی اضافی به عنوان بخشی از برنامه توسعه آن در نظر گرفته شده است.

1797779_684

ارسال نظر