|

فعالیت ۲ بالگرد هلال احمر برای امدادرسانی به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان

فعالیت ۲ بالگرد هلال احمر برای امدادرسانی به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان

دبیرکل جمعیت هلال احمر از فعالیت ۲ بالگرد هلال احمر برای امدادرسانی به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: در پی سیلاب و آبگرفتگی در ۱۳ شهر و ۲۸۹ روستا در جنوب استان، هلال احمر به‌صورت امداد زمینی و هوایی در حال خدمات‌رسانی هستند.

یعقوب سلیمانی در بدو ورود به استان سیستان و بلوچستان در کنارک، اظهار کرد: امدادرسانی در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان از طریق امداد زمینی و هوایی از ۲۸ فروردین ماه شروع شده و ادامه دارد.

وی افزود: در حال حاضر، ۲ بالگرد در استان در حال فعالیت است و با ۲۰۰ سورتی پرواز برای بیش از ۱۱ هزار خانوار اقلام زیستی توزیع کرده است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر تصریح کرد: تا زمانی که مردم به کمک نیاز داشته باشند امداد و نجات انجام خواهد شد.

سلیمانی بیان کرد: امدادرسانی از طریق قایق و خودرو‌های سنگین هم در حال انجام است و تلاش خواهیم کرد بهترین روند امدادرسانی را ارائه دهیم.

وی تاکید کرد: اسکان موقت حادثه‌دیدگان، توزیع اقلام زیستی با حضور ۱۱۱ تیم عملیاتی هلال احمر در حال انجام است و با تمام امکانات در خدمت مردم عزیز خواهیم بود.

بازدید هوایی از مناطق سیل زده، دیدار و گفتگو با مردم مناطق آسیب دیده نیکشهر و دشتیاری، بررسی وضعیت انبار‌های امدادی و حضور در جمع امدادگران و نجاتگران مستقر در ستاد فرماندهی و مدیریت بحران شهرستان کنارک از جمله برنامه‌های سفر دبیرکل جمعیت هلال احمر به سیستان و بلوچستان است.

 

 

ارسال نظر