|

فرآیند اخذ گواهینامه‌های پروازی (STC) هواپیمای سیمرغ آغاز شد

فرآیند اخذ گواهینامه‌های پروازی (STC) هواپیمای سیمرغ آغاز شد

فرآیند دریافت گواهینامه‌های پروازی هواپیمای ترابری سیمرغ طی مراسمی با حضور رییس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و رییس سازمان هواپیمایی کشور آغاز شد.

به گزارش کن نیوز ، امیر خواجه فرد رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در این مراسم با بیان اینکه برای عملیاتی شدن هواپیمای ترابری سیمرغ فرآیند بسیار سخت و پیچیده ای توسط متخصصان کشورمان انجام شده است، گفت: به فضل خداوند تست‌های پروازی اولین فروند از هواپیمای ترابری سیمرغ با موفقیت در حال سپری شدن است و ان‌شاءالله به زودی این هواپیما در چرخه‌ی عملیاتی قرار خواهد گرفت که با توجه کاربری‌های متنوع آن بخشی از نیاز هوایی کشور تأمین خواهد شد.

 

رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با اشاره به آغاز مراحل ساخت دومین فروند از هواپیمای ترابری سیمرغ افزود: سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در کنار هم اندیشی و هم افزایی با سازمان هواپیمایی کشوری به دنبال تأمین نیازهای نظامی و غیر نظامی کشور در حوزه محصولات هوایی اعم از هواپیماهای سرنشین دار، هواپیماهای بدون سرنشین، بالگرد و … است.

 

محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشور ضمن بازدید از توانمندی‌های سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: به همت متخصصان و تلاشگران وزارت دفاع شاهد پیشرفت هرچه بیشتر کشور در حوزه محصولات هوایی به خصوص در بخش غیر نظامی هستیم و هواپیمای ترابری سیمرغ مثال بارز این موفقیت و حرکت رو به جلو است.

 

 

منبع: مهر

ارسال نظر