|

فاز اول مرکز تعمیر و نگهداری هواپیمای کرمان در مدار بهره‌برداری

فاز اول مرکز تعمیر و نگهداری هواپیمای کرمان در مدار بهره‌برداری

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: مرکز تعمیر و نگهداری هواپیمای کرمان به همت دولت سیزدهم و در راستای ارزش افزوده در صنعت هواپیمایی کشور ایجاد شده است.

به گزارش کن نیوز؛ امیر حسن زاده ۱۹ تیر ماه از بزرگترین مرکز تعمیر، نگهداری و رنگ هواپیمای کشور در کرمان بازدید کرد.

این مجموعه صنعتی به همت دولت سیزدهم و در راستای ایجاد ارزش افزوده در صنعت هوانوردی و هواپیمایی توسط بخش خصوصی در کرمان راه‌اندازی شده است.

با ورود هواپیما به این مجموعه بررسی‌های مختلفی از جمله موارد معمول، هفتگی و کلی روی آن انجام، قطعات کابین کاملا پیاده شده و در صورت نیاز به تعمیرات و رنگ، وارد قسمت تعیین شده می‌شود.

تمیزکاری، تعویض قطعات و بررسی‌های خاص تَرَک‌یابی نیز انجام می‌گیرد و درمرحله آخر پس از بازرسی عملکرد، تست پرواز داده می‌شود.

در حال حاضر ۸۰ درصد کار تعمیر هواپیما در مرکز تعمیر، نگهداری و رنگ هواپیمای(آشیانه) کرمان انجام می‌شود که در فازهای بعد با ارتقاء عملکرد نیروهای متخصص، کاملا خودکفا می‌شود.

امیر حسن‌زاده معاون اقتصادی استاندار کرمان در بازدید از این مجموعه با اشاره به آغاز مراحل اداری شرکت از سال ۱۴۰۰ و شروع ساخت آن از سال ۱۴۰۱ عنوان کرد: پروژه از ابتدای دولت سیزدهم آغاز شد و اکنون فاز اول آن در مدار تولید و کار قرار گرفته که به صورت رسمی نیز با حضور مسئولان کشوری، مراسم بهره‌برداری از آن را خواهیم داشت.

وی افزود: کرمان، استان معدنی است و از ماموریت‌های ما در دولت سیزدهم نیز ایجاد زنجیره ارزش در حوزه صنعت بوده؛ بنابراین مرکز تعمیر، نگهداری و رنگ هواپیما در استان کرمان ایجاد شد.

حسن‌زاده بیان کرد: از صفر تا ۱۰۰ تعمیرات هواپیما شامل صندلی و رنگ در این مرکز صورت می‌گیرد و در فازهای بعد وارد تعمیرات موتور می‌شود.

معاون اقتصادی استاندار کرمان گفت: با توجه به اینکه جدیدترین مدل کارخانه و تعمیرات در این مرکز دیده شده، تمام خطوط هوایی کشور می‌توانند از ظرفیت ایجاد شده در استان استفاده کنند.

حسن‌زاده اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰۰ نفر نیروی بومی آموزش دیده در این مرکز مشغول به کار هستند که در فاز نهایی تا ۷۰۰ نفر به اشتغال استان کمک می‌کند.

وی، مهمترین ویژگی مرکز تعمیرات و نگهداری هواپیما در کرمان را جلوگیری از خروج ارز از کشور دانست.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر