|

در جلسه شورای عالی هواپیمایی مطرح شد؛

به کار گیری حداکثر توان ناوگان هوایی در عملیات برگشت حجاج

برخورد قضایی با سایت‌های غیرمجاز و گران‌فروشی بلیت هواپیما
به کار گیری حداکثر توان ناوگان هوایی در عملیات برگشت حجاج

شورای عالی هواپیمایی خواستار برخورد قضایی با سایت‌های غیرمجاز و گران‌فروشی بلیت هواپیما شد.

 در جلسه شورای عالی هواپیمایی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، از تلاش مجدانه همه شرکت‌های دخیل در پروازهای حج از جمله هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه‌ها ‌و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه امام خمینی (ره) و تمام عوامل اجرایی که در عملیات رفت پروازهای حج نقش آفرینی کردند، تقدیر به عمل آورد.

بذرپاش اظهار کرد: عملیات حج عملیات وسیع و گسترده ای است که در این شرایط سخت به لطف خدا با زمان بندی مشخص با موفقیت انجام شد.

وی تأکید کرد: در عملیات برگشت حجاج نیز بایستی از حداکثر ظرفیت ناوگان بر اساس زمان بندی مشخص استفاده شود که خدمت‌رسانی به زائران بیت عتیق تداوم داشته باشد.

 

از سوی دیگر دستور پیگیری برنامه‌های ارزی و مشکلات بانک مرکزی از سوی وزیر راه و شهرسازی صادر شد و مقرر شد موضوعات ارزی شرکت‌های هواپیمایی از سوی ریاست سازمان هواپیمایی کشوری پیگیری و تلاش مضاعف برلی رفع گلوگاه های آن نیز صورت گیرد.

در این جلسه در خصوص نابسامانی‌های عرضه بلیت و افزایش قیمت ۲۹ درصدی بلیت که خرداد ماه امسال اعمال شد، نیز تبادل نظر شد.

 در این جلسه با اشاره به انسداد سایت های غیرمجاز، آژانس‌های متخلف و سایت های مجازی که خارج از قیمت مصوب بلیت عرضه می کنند، مقرر شد به برخی از شرکت های هواپیمایی که خارج از آیین نامه ها عمل می کنند، دو هفته فرصت داده شود تا مطابق ضوابط الزامی عمل کنند.

 

همچنین در این جلسه محمد رضوانی‌فر مدیرکل گمرک جمهوری اسلامی ایران نیز تصریح کرد که تأمین قطعات طی هفته های آتی سرعت بیشتری بگیرد.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

ارسال نظر