|

پروازهای هواپیمایی کارون از فرودگاه اهواز آخر هفته از سر گرفته می‌شود

پروازهای هواپیمایی کارون از فرودگاه اهواز آخر هفته از سر گرفته می‌شود

بنا بر اعلام شهروندان پروازهای فرودگاه اهواز بدون هیچ دلیل مشخصی از سوی شرکت های هواپیمایی به ویژه شرکت هواپیمایی کارون لغو و مسافران بدون پرواز جایگزین، در فرودگاه سرگردان می‌مانند.

دو پرواز شرکت کارون لغو شد

سید مهدی رزار مدیر کل فرودگاه‌های خوزستان در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: پروازهای تمام شرکت‌های هواپیمایی برقرار است و پروازهایی که لغو شده مربوط به شرکت هواپیمایی کارون است.

وی با بیان اینکه دو فروند هواپیمای شرکت کارون دچار مشکل فنی شده‌اند، افزود: مشکل فنی سبب لغو و عودت دادن بلیت مسافران شد.

مدیر کل فرودگاه‌های خوزستان با تاکید بر اینکه این دو فروند آخر هفته در چرخه پرواز قرار می‌گیرند، گفت: جایگزین پرواز دوشنبه به مقصد مشهد، روز پنج شنبه همین هفته است.

آخر هفته پرواز می‌کنیم

مهدی جهانبین معاونت ایمنی و کیفیت شرکت هواپیمایی کارون نیز دراین رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به علت لغو شدن پروازهای این شرکت، اظهار کرد: دو فروند از هواپیماهای شرکت کارون دچار مشکل شدند که به منظور ارتقاء ایمنی و تعویض قطعات آن‌ها را از دور خارج کردیم.

وی افزود: تامین ایمنی پرواز یکی از الزامات صنعت هوانوردی است و چنانچه اشکالی در پرواز به وجود بیاید فعالیت آن پرواز باید متوقف شود.

معاونت ایمنی و کیفیت شرکت هواپیمایی کارون با بیان اینکه تامین قطعه هواپیما زمان‌براست، گفت: شرکت سازنده  قطعه برای تعویض قطعات زمانی را در نظر می‌گیرد تا مجدد پرواز در چرخه فعالیت قرار بگیرد.

جهانبین با تاکید بر اینکه این دو فروند آخر این هفته یعنی فردا یا پنج شنبه در مدار پرواز قرار می‌گیرند، بیان کرد:  کمبود فروش بلیت به دلیل کمبود هواپیماهای عملیاتی است که قطعاً تحریم کشور در این مساله تاثیر خود را گذاشته است.

خردادماه امسال پروازها اورهال شدند

 مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان خردادماه امسال به دنبال اعتراض شهروندان به لغو پروازها، گفته بود: موتور یک عده از هواپیماها مثل پروازهای شرکت هواپیمایی کارون، وارش و... در حال چک شدن است، موتورهای مورد نظر را آوردیم تا آن‌ها عوض کنیم.

وی افزود:کمبودهای هواپیمایی را از پروازهای شرکت هواپیمایی آتا جبران می‌کنیم که این شرکت روزانه پنج تا شش پرواز را انجام می‌دهد.

رزاز بیان کرد: صدرصد پروازها پس از اورهال شدن توسط سازمان هواپیمایی کشوری نظارت فنی و تایید می‌شوند و سپس وارد خطوط هوایی می‌شوند.

به گزارش فارس،سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که پروازهایی که به فاصله پنج ماه  از خرداد ماه امسال تا کنون بار دیگر به دلایل فنی از چرخه فعالیت خارج شدند آیا ایمنی لازم برای پرواز را دارند یا فرسوده شده‌اند؟

 در حال حاضر 16 شرکت هواپیمایی در فرودگاه شهید قاسم سلیمانی اهواز فعالیت می‌کنند که از پنج فروند مربوط به شرکت هواپیمایی کارون است.

منبع: فارس

ارسال نظر