|

بازار هوانوردی چین کساد شد

بازار هوانوردی چین کساد شد

چینی‌ها در سال ۲۰۲۴ حتی با وجود رونق سفرهای داخلی از پروازهای خارجی اجتناب می‌کنند.

بازار هوانوردی چین با کاهش محدودیت‌های همه‌گیری، بهبود روابط با سایر کشورها و گسترش مسیرهای بین‌المللی دوباره در حال رشد است اما بسیاری از تحلیلگران نگران چشم‌انداز سال ۲۰۲۴ هستند.

با وجود اقدامات چین برای ترغیب مردم به پروازهای خارج از کشور، مانند از سرگیری تورهای گروهی، تمایل برای سفرهای بین‌المللی محدود است. اقتصاد کند، ارز ضعیف‌تر و قیمت بالای بلیط ازجمله عواملی هستند که مردم را در خانه نگه می‌دارند.

مورگان استنلی خاطرنشان کرد که بهبود بین‌المللی چین به دلیل تقاضای نرم کندتر از حد انتظار بوده است؛ به عنوان مثال، گنجایش صندلی بین چین و ایالات‌متحده در هفته منتهی به ۲۶ دسامبر تنها ۲۲ درصد از سطح سال ۲۰۱۹ بوده است.

تحلیلگران در اوایل ماه دسامبر نوشتند که از سرگیری تقاضای غیرداخلی نامشخص است. بهبود تقاضا از ۷۰ تا ۸۰ درصد سطوح قبل از کووید ممکن است بیشتر از حد انتظار طول بکشد. مورگان استنلی انتظار ندارد سفرهای هوایی بین‌المللی چین تا سال ۲۰۲۵ به‌طور کامل بهبود یابد.

نتایج نشان داده است که تقاضای بین‌المللی در مسیرهای چین به دلیل چالش‌های اقتصادی در داخل کشور و کاهش احساسات تجاری ورودی کاهش می‌یابد، همچنین، نیروی انسانی، ظرفیت، قیمت بلیط، نرخ ارز و مشکلات ویزا ممکن است به سفرهای خارج از این کشور نیز آسیب برساند.

تعطیلات اصلی چین معمولاً یکی از شلوغ‌ترین زمان‌های روی زمین برای سفر است اما در سال ۲۰۲۳ خاموش شد زیرا محدودیت‌ها به تازگی برداشته شده بود و شیوع گسترده کووید-۱۹ وجود داشت و باعث می‌شد مردم حتی کمتر تمایل داشته باشند که به خارج از کشور بروند.

این اولین سال نو چینی بدون نگرانی در مورد کووید-۱۹ خواهد بود. سفر هوایی در چین داستان متفاوتی است و بر اساس اعلام سازمان تنظیم مقررات هوانوردی، در سه ماهه سوم که اوج تابستان را نیز شامل می‌شود، ترافیک مسافری به رکورد ۱۸۰ میلیون نفر رسید.

چین محدودیت‌های ویزا را کاهش داده است تا مردم را ترغیب به سفر کند و زندگی را به اقتصاد خود بازگرداند. شهروندان ۶ کشور از جمله فرانسه و آلمان اکنون می‌توانند بدون ویزا به این کشور سفر کنند و چین نیز گفته است که هزینه درخواست ویزای سفر را تا سال ۲۰۲۴ کاهش می‌دهد.

با این وجود، بهبود سفرهای بین‌المللی چین تدریجی خواهد بود و بازار خارج از کشور تا پایان سال به ۱۰۰ درصد سطح سال ۲۰۱۹ باز نخواهد گشت.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر