|

امن‌ترین خطوط هواپیمایی جهان در سال ۲۰۲۴

امن‌ترین خطوط هواپیمایی جهان در سال ۲۰۲۴

وب سایت Airlineratings به‌تازگی اقدام به رتبه‌بندی سالانه خودش از امن‌ترین خطوط هواپیمایی کرده و حالا در جدیدترین رتبه‌بندی منتشر شده برای سال ۲۰۲۴ میلادی هواپیمایی Air New Zealand توانسته در رده نخست بگیرد و امن‌ترین هواپیمایی جهان در سال جاری میلادی لقب بگیرد.

بر اساس رتبه‌بندی منتشر شده توسط وب سایت AirlineRatings که هر سال به تهیه این رتبه‌بندی می‌پردازد، شرکت هواپیمایی ملی نیوزیلند توانسته در سال ۲۰۲۴ میلادی رتبه نخست را بار دیگر به دست بیاورد و این در حالی است که این هواپیمایی جایگاه نخست را از هواپیمایی Qantas به گرفته بود. هواپیمایی Air New Zealand قبلاً در سال ۲۰۲۲ میلادی موفق شده بود تا رتبه نخست را کسب کند.

 

شرکت هواپیمایی استرالیایی Qantas که سال گذشته مقام اول را به خود اختصاص داده بود، امسال در جایگاه دوم لیست قرار گرفته است و به دنبال آن نیز هواپیمایی Virgin Australia، هواپیمایی Etihad Airways و هواپیمایی Qatar Airways در رده‌های سوم تا پنجم جای گرفته‌اند.

 

جفری توماس سردبیر این وب سایت در بیانیه‌ای بیان کرده که ۲۵ شرکت انتخاب شده توسط آن‌ها به عنوان امن‌ترین خطوط هواپیمایی در سال ۲۰۲۴ میلادی همیشه در خط مقدم نوآوری ایمنی، تعالی عملیاتی و راه‌اندازی هواپیماهای پیشرفته‌تر و جدید از جمله ایرباس A350، بوئینگ 787 و بوئینگ 777-9 قرار دارند.

 

این گروه برای تعیین ایمن‌ترین خطوط هواپیمایی به چندین دسته مختلف از جمله داشتن هر گونه سانحه در پنج سال گذشته، هر گونه حادثه جدی در دو سال گذشته، ممیزی صنعت هوانوردی، ممیزی دولتی، سن ناوگان هواپیمایی و آموزش خدمه آن‌ها توجه کردند. در حالی که رقابت بین دو شرکت هواپیمایی برتر برای رتبه نسخه بسیار نزدیک بود اما هواپیمایی Air New Zealand به لطف سن ناوگان هواپیمایی‌اش توانسته بالاتر از هواپیمایی استرالیایی Qantas قرار بگیرد.

وقتی صحبت از خطوط هواپیمایی آمریکایی به میان می‌آید، باید گفت که تنها هواپیمایی Alaska Airlines توانسته در میان ده هواپیمایی برتر جهان قرار بگیرد، آن هم در جایگاه دهم ایستاده است. هواپیمایی Hawaiian Airlines، هواپیمایی American Airlines و هواپیمایی United Airlines نیز در جمع ۲۵ هواپیمایی ایمن جهان قرار دارند ولی در جایگاه‌های ۲۱، ۲۲ و ۲۵ قرار گرفتند. این عملکرد نسبت به عملکرد هواپیمایی‌های آمریکایی در سال گذشته ضعیف‌تر است.

 

در ادامه لیست کامل ۲۵ تا از ایمن‌ترین هواپیمایی‌های جهان در سال ۲۰۲۴ میلادی به نقل از وب سایت AirlineRatings آورده شده است:

 

۱. هواپیمایی ایر نیوزیلند (Air New Zealand)

 

۲. هواپیمایی کانتاس (Qantas)

 

۳. هواپیمایی ویرجین استرالیا (Virgin Australia)

 

۴. هواپیمایی اتحاد (Etihad Airways)

 

۵. هواپیمایی قطر (Qatar Airways)

 

۶. هواپیمایی امارات (Emirates)

 

۷. هواپیمایی آل نیپون (All Nippon Airways)

 

۸. هواپیمایی فین‌ایر (Finnair)

 

۹. هواپیمایی کاتای پاسیفیک (Cathay Pacific Airways)

 

۱۰. هواپیمایی آلاسکا (Alaska Airlines)

 

۱۱. هواپیمایی اسکاندیناوی (SAS)

 

۱۲. هواپیمایی کره (Korean Air)

 

۱۳. هواپیمایی سنگاپور (Singapore Airlines)

 

۱۴. هواپیمایی اوا ایر (EVA Air)

 

۱۵. هواپیمایی بریتیش ایرویز (British Airways)

 

۱۶. هواپیمایی ترکیه (Turkish Airlines)

 

۱۷. هواپیمایی تاپ ایر پرتغال (TAP Air Portugal)

 

۱۸. هواپیمایی لوفت‌هانزا (Lufthansa/Swiss Group)

 

۱۹. هواپیمایی کاال‌ام (KLM)

 

۲۰. هواپیمایی ژاپن (Japan Airlines)

 

۲۱. هواپیمایی هاوایی (Hawaiian Airlines)

 

۲۲. هواپیمایی آمریکن (American Airlines)

 

۲۳. هواپیمایی ایر فرانس (Air France)

 

۲۴. هواپیمایی ایر کانادا (Air Canada Group)

 

۲۵. هواپیمایی یونایتد (United Airlines)

ارسال نظر