|

فرود اضطراری یک هواپیما به دلیل ترک خوردن شیشه کابین خلبان

فرود اضطراری یک هواپیما به دلیل ترک خوردن شیشه کابین خلبان

پرواز بوئینگ خطوط هوایی «آل نیپون» (All Nippon Airways) به دلیل ترک خوردن شیشه کابین خلبان مجبور به فرود اضطراری شد.

یک هواپیمای بوئینگ مدل «۷۳۷-۸۰۰» در ژاپن، به دلیل تَرک خوردن شیشه پنجره کابین خلبان، به محض ترک فرودگاه، مجبور به فرود اضطراری شد.

 

به نقل از بی‌بی‌سی جهانی، سخنگوی خطوط هوایی «آل نیپون»(All Nippon Airways) ژاپن اعلام کرد که یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰، متعلق به این شرکت، پس از رویت شکستگی روی شیشه پنجره کابین خلبان، اندکی پس از ترک فرودگاه، مجبور شد با فرود اضطراری به همان فرودگاه برگردد.

 

به گفته سخنگوی این شرکت، پرواز داخلی شماره ۱۱۸۲ به مقصد فرودگاه تویاما، پس از آنکه یک تَرک روی بیرونی‌ترین بخش پنجره چهارجداره کابین خلبان دیده شد، به فرودگاه ساپورو بازگشت. سخنگوی آل نیپون گفته است که هیچ‌کدام از ۵۹ مسافر و ۶ خدمه هواپیما آسیبی ندیده‌اند.

 

این هواپیما جزو مدل ۷۳۷ مکس ۹ نیست؛ مدلی که در روزهای اخیر پس از وقوع سانحه بین زمین و هوا و کنده شدن درب خروجی آن در یکی از پروازهای خطوط هوایی آلاسکای آمریکا، مجبور به فرود اضطراری شد و سروصدای زیادی به‌پا کرد.

 

سازمان هوانوردی فدرال آمریکا پس از این سانحه، اعلام کرد که تمام مدل‌های بوئینگ ۷۳۷ مکس ۹، تا اطلاع ثانوی و پس از سنجش‌های ایمنی، همچنان زمین‌گیر خواهند بود و علاوه بر این، نظارت بر تولیدات بوئینگ را سختگیرانه‌تر خواهد کرد.

منبع: مهر

ارسال نظر