|

هند و فرانسه برای تولید بالگرد توافق کردند

هند و فرانسه برای تولید بالگرد توافق کردند

دهلی نو از توافق با پاریس بر سر همکاری در زمینه تولید مشترک تجهیزات دفاعی از جمله بالگرد برای استفاده در نیروهای مسلح هند و نیز فروش به کشورهای دوست خبر داد.

دولت هند با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که توافق یاد شده در جریان سفر امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه به دهلی‌نو به دست آمده است.

 

در بیانیه دولت هند آمده است که امانوئل ماکرون و نارندرا مودی در خصوص گسترش روابط دوجانبه در زمینه تولیدات دفاعی، انرژی هسته‌ای، تحقیقات فضایی و استفاده از هوش مصنوعی برای به کار گیری در بخش‌های خدمات عمومی مانند بهداشت و کشاورزی و نیز اقدام در جهت کاستن از تبعات تغییرات آب و هوایی توافقنامه همکاری امضا کردند.

 

فرانسه پس از روسیه بزرگترین تامین کننده تسلیحات هند است؛ این کشور همچنین طی چهار دهه گذشته از جمله مهمترین مشتریان جت‌های جنگی فرانسه بوده و به این تجهیرات نظامی متکی بوده است.

 

رهبران دو کشور همچنین در توافق‌های به امضا رسیده از راه‌اندازی خدمات تعمیر و نگهداری، سرویس‌دهی تعمیرات اساسی توسط شرکت فرانسوی سافران، باز کردن خط جدید تولید موتورهای پیش‌ران هوانوردی در هند و افزودن خدماتی مشابه برای موتورهای رافال و مشارکت در تولید بالگرد استقبال کردند.

ارسال نظر