|

فرودگاه آلاسکا برای دورکردن حیوانات، از ربات‌ها کمک می‌گیرد

فرودگاه آلاسکا برای دورکردن حیوانات، از ربات‌ها کمک می‌گیرد

دولت ایالت آلاسکا از ربات سگ‌مانندی با نام Aurora که توسط «بوستون داینامیکس» ساخته شده است، در فرودگاه بین‌المللی Fairbanks استفاده خواهد کرد تا پرندگان مهاجر و حیوانات دیگر را از باند دور نگه دارد. وزارت حمل‌و‌نقل و تأسیسات عمومی آلاسکا می‌گوید این ربات برای «تقویت و افزایش ایمنی فرودگاه» طراحی شده است و برای جلوگیری از برخوردهای خطرناک بین هواپیماها و حیات‌وحش آزمایش خواهد شد.

به گزارش کن نیوز؛ «رایان مارلو»، متخصص هدایت ربات، هنگام سخنرانی در کمیته حمل‌و‌نقل مجلس آلاسکا گفت Aurora کار خود را از پاییز امسال و هم‌زمان با آغاز فصل مهاجرت پرندگان آغاز خواهد کرد و در نزدیکی باند فرودگاه گشت‌های ساعتی انجام خواهد داد.

همچنین در جریان این آزمایش بررسی خواهد شد که حیوانات بزرگی مانند خرس و گوزن به ربات چه واکنشی نشان می‌دهند و مارلو خاطرنشان کرد که Aurora با تغییر پنل‌های خود می‌تواند شبیه به یک روباه یا کایوت نیز باشد.

مارلو همچنین به Anchorage Daily News گفته هزینه استفاده از این ربات که حدود 70 هزار دلار است، توسط دولت تأمین می‌شود و آن‌ها استفاده از Aurora را به یک سگ واقعی ترجیح می‌دهند. او می‌گوید:

 

«یک سگ بردر کولی به غذا، آموزش و گرما نیاز دارد و اطلاعاتی را برای ما جمع‌آوری نمی‌‌کند. به‌جای استفاده از مواد منفجره، پاپرزها، اسپری‌های آریل یا از بین‌بردن مواد شیمیایی، این [ربات] یک عامل ترساننده غیرکشنده و غیرشیمیایی برای کاهش اثرات بر حیات‌وحش است.»

 

براساس اطلاعات ارائه‌شده توسط اداره هوانوردی فدرال، سال گذشته 92 حمله حیوانات در نزدیکی فرودگاه‌های آلاسکا گزارش شده. ربات‌های چهارپای Boston Dynamics برای کاربردهای مختلف نظامی و پلیسی در سطح جهانی مورد آزمایش قرار گرفته‌اند و اداره پلیس نیویورک به‌خاطر استقرار ربات‌ها در چند سال گذشته مورد انتقاد قرار گرفته است.

 

ارسال نظر