|

برخورد شدید با افزایش قیمت بلیت هواپیما

با شرکت‌های هواپیمایی که خارج از تعرفه قانونی بلیت عرضه می‌کنند؛ برخورد می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، رئیس شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات مهم و ملی سازمان تعزیرات حکومتی امروز در جمع مدیران ارشد شرکت‌های هواپیمایی با تأکید بر این نکته، افزود: هیچ‌گونه گران‌فروشی قیمت بلیت خارج از قانون مورد قبول نیست و با تخلفات شرکت‌های هواپیمایی به ویژه آژانس‌های مسافرتی برخورد می‌شود.
سید رضا جابری افزود: برخی از شرکت‌ها فروش بلیت را به آژانس‌های مسافرتی واگذار می‌کنند که همین اقدام باعث مشکلات شده است.
او گفت: پرونده همه شرکت‌ها و آژانس‌های مسافرتی در سازمان تعزیرات در حال بررسی است و به محض آنکه به جمع‌بندی کامل برسیم، نتایج آن را اعلام می‌کنیم.
رئیس شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات مهم و ملی سازمان تعزیرات حکومتی به دستور اخیر وزیر راه و شهرسازی در ممنوعیت فروش دلاری بلیت هواپیما اشاره کرد و گفت: تحقیقات سازمان تعزیرات نشان می‌دهد که بیشترین تخلفات فروش دلاری بلیت به آژانس‌های مسافرتی مربوط می‌شود.
جابری افزود: در هفته‌های گذشته از ۶۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت بلیت هواپیما مشاهده شده که البته در چند روز اخیر بنا بر اطلاعات سایت تعزیرات این قیمت‌ها متعارف شده است.
او با اشاره به افزایش اختیارات سازمان تعزیرات حکومتی از سوی سران قوا، گفت: مصوبه سران قوا دست سازمان تعزیرات را در برخورد شدید با گران‌فروشی باز گذاشته است و با هرگونه تبعیض در فروش برخورد می‌شود.
این نشست با حضور معاون وزیر راه، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، مدیران ارشد شرکت‌های هواپیمایی کشور و مسئولان قضایی و انتظامی در سازمان هواپیمایی کشور برگزار شد.

 

منبع: وزارت دادگستری

ارسال نظر