|

چارتر 724 پیشرو متخلفان افزایش قیمت بلیط هواپیما

چارتر 724 پیشرو متخلفان افزایش قیمت بلیط هواپیما

حسن خوشخو گفت: براساس برنامه پنجم توسعه، قانون گذار وضعیت نرخ گذاری را مشخص کرده است در سنوات گذشته برخی از اپلیکیشن ها قیمت های نامتعارف ارائه می کردندکه این موضوع مورد تایید سازمان هواپیمایی نیست.

آقای خوشخو گفت: منشاء قیمت گذاری های اخیر شرکت های هواپیمایی نیستند قطعا هرکدام از اپلیکیشن ها قیمت نامتعارف ارائه دهند تخلف کرده اند.

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری افزود : مطالبه شرکت های هواپیمایی برای افزایش قیمت بلیت هواپیما متاثر از تورم ایجاد شده، افزایش 30درصدی نرخ بلیت است اما هنوز موضوع افزایش قیمت بلیت در شورای عالی مطرح نشده است.

آقای خوشخو گفت: باتوجه به افزایش نرخ تورم، حقوق دستمزد و هزینه ارز طبیعتا هزینه حوزه هوانوردی نیز افزایش یافته است این موضوع از طرف سازمان هواپیمایی به نهاد های بالا دستی عنوان شده، باتوجه به لحاظ نمودن ایمنی پرواز ها نرخ بلیت ها باید به گونه ای باشد که حفظ ایمنی پروازها در اولویت قرار گیرد.

وی بابیان اینکه در سازمان هواپیمایی باافزایش معقول نرخ سوخت هواپیما مخالف نیستیم افزود: پیشنهاد ما به مسافران هوایی این است که برای تهیه بلیت به سایت شرکت های هواپیمایی و یا آژانس های معتبر مراجعه واز خرید از اپلیکیشن ها پرهیز کنند. اگر اپلیکیشنی خلاف مقررات نرخ ارائه کنند از طریق تعزیرات و دادسرای فرهنگ و رسانه اقدام می کنیم.

خوشخو گفت: اپلیکیشن چارتر 724 بیشترین تخلف را دراین زمینه انجام داده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا هزینه اضافی دریافتی به مسافران عودت داده می شود تصریح کرد:هرگونه تخلفی از سمت عرضه کننده صورت گیرد شرکت هواپیمایی ملزم به پاسخ گویی است.

 

ارسال نظر