|

انسداد ۱۷ سایت مجاز و غیرمجاز فروش بلیت هواپیما

هشدار دادستانی تهران به ایرلاین‌ها
انسداد ۱۷ سایت مجاز و غیرمجاز فروش بلیت هواپیما

معاون دادستان تهران با هشدار به ایرلاین‌ها گفت: در مبارزه با سایت‌های سودجو و منفعت‌طلب فروش بلیت هواپیما، ایرلاین‌ها نیز باید بابت فروش غیرقانونی بلیت‌ها پاسخگو باشند چراکه نظارت بر فروش بلیت‌ها برعهده ایرلاین‌ها است.

 عباس فرزادنیا معاون دادستان تهران و رئیس دادسرای فرودگاه مهرآباد در گردهمایی مدیران ستادی و فرودگاه‌های کشور با تأکید بر توجه به ویژه مدیران فرودگاه‌ها و ایرلاین‌ها نسبت به کاهش تأخیرهای پروازی گفت: بسیاری از ایرلاین‌ها مسئولیت اعزام را برعهده می‌گیرند اما متأسفانه مدیریت لازم را ندارند و منجر به تأخیر و ابطال‌های زنجیره‌ای می‌شود که در این زمینه باید مدیران فرودگاه‌ها و ایرلاین‌ها، هوشمندی، نظارت و مسئولیت‌پذیری بیشتری را داشته باشند تا در زمینه پروازهای عملیات اربعین شاهد کمترین نگرانی و نارضایتی زوار حسینی باشیم. 

وی با هشدار نسبت به شکل‌گیری بازار سیاه فروش بلیت به‌ویژه در زمان اعزام و بازگشت زوار اربعین حسینی افزود: بازار زیرزمینی و مافیایی در زمینه فروش بلیت به‌ویژه ایام اربعین حسینی شکل گرفته است که در این راستا اقدام وزیر راه و شهرسازی نسبت به ممنوعیت فروش بلیت چارتری شجاعانه بود.  

معاون دادستان تهران با بیان اینکه تعداد سایت‌های غیرمجاز فروش بلیت هواپیما 3 برابر سایت‌های مجاز است، از انسداد 17 سایت مجاز و غیرمجاز سودجو خبر داد و خاطرنشان کرد: 49 سایت فروش بلیت را بررسی و 49 درگاه مالی و مدیران آن‌ها نیز شناسایی و در همین راستا 4 درگاه مالی نیز مسدود شده است. 

وی خطاب به ایرلاین‌ها هشدار داد:‌ در زمینه مبارزه با سایت‌های سودجو و منفعت‌طلب فروش بلیت هواپیما، ایرلاین‌ها نیز باید بابت فروش غیرقانونی بلیت‌ها پاسخگو باشند چراکه نظارت بر فروش بلیت‌ها برعهده ایرلاین‌ها است. 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر