|

هواپیمای دولتی مصر متهم به حمل قاچاق

هواپیمای دولتی مصر متهم به حمل قاچاق

در حالی که دولت زامبیا حاضر به رفع توقیف هواپیمای خصوصی مصری نیست، برخی از رسانه‌های مخالف دولت مصر خبر دادند، هواپیمای توقیف‌شده متعلق به وزارت کشور و هیات‌های امنیتی است.

رسانه مصری و فعالان فضای مجازی مخالف دولت سیسی فاش کردند، برخی از افراد دستگیرشده در داخل هواپیما جزو نیروهای ویژه مصری بودند و شماره هواپیما نشان می‌دهد این هواپیما مسئولیت جابه‌جایی وزیر کشور مصر و هیات‌های امنیتی را بر عهده داشته است.

 

رسانه‌های مذکور با انتشار تصاویری از هواپیمای توقیف‌شده و هواپیمای حامل شخصیت‌های امنیتی مصری در سفر مارس گذشته خود به تونس اعلام کردند، هواپیمایی که ایهاب بدوی وزیر کشور مصر را به تونس منتقل کرده بود اکنون به دلیل حمل 5.6 میلیون دلار نقد و 602 شمش طلا به همراه مقادیر سلاح و مواد مخدر در زامبیا توقیف شده است.

صفحه "صحیح مصر" در شبکه اجتماعی هم با انتشار چند ویدئو از هواپیمای توقیف‌شده و هواپیمای حامل هیات امنیتی مصری به کشورهای تونس، لیبی و عربستان تاکید کرد، این همان هواپیماست.

گفتنی است وزیر امور کشور و امنیت داخلی زامبیا در نشست مطبوعاتی‌ای که در فرودگاه محل توقیف هواپیما برگزار شد اعلام کرد: همچنان در حال تدوین موارد اتهامی علیه مسافران این هواپیما هستیم.

 

مسئولان امنیتی زامبیا قبلاً گفته بودند، یک هواپیمای خصوصی که از مبداء مصر پرواز کرده بود با مقادیر زیادی طلا، پول نقد و سلاح توقیف شده است.

از داخل هواپیما 5.6 میلیون دلار پول نقد، 602 قطعه شمش طلا، پنج تفنگ و 126 گلوله نیز به دست آمده است.

منبع: اعتماد

ارسال نظر