|

امسال ۳۰۹ هزار زائر اربعین با ناوگان هوایی جابه‌جا شدند

امسال ۳۰۹ هزار زائر اربعین با ناوگان هوایی جابه‌جا شدند

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی خدمت ارائه شده به زائران اربعین حسینی در حوزه هوایی را تشریح کرد.

بذرپاش با ارائه آماری در خصوص خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در سال قبل گفت: سال گذشته در حوزه هوایی حدود ۲۵۰ هزار مسافر جابه جا شد.

وی افزود: امسال تاکنون این رقم به ۳۰۹ هزار مسافر رسیده یعنی نزدیک به ۶۰ هزار بیش از سال گذشته که هنوز هم تا هفته آتی این پیک بازگشت هوایی ادامه دارد و اتفاق بزرگی از این حیث رخ داده است.

بذرپاش به حوزه ریلی اشاره و ادامه داد: در این حوزه تاکنون بیش از ۳۴۱ هزار نفر با قطار در دو پایانه مرزی کرمانشاه و خرمشهر سفر معنوی خود را به عتبات عالیات انجام دادند که رشد قابل توجهی نسبت به سال گذشته داشته است.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص تاکسی‌های اینترنتی نیز گفت: این موضوع امسال کار جدیدی بود که در حوزه حمل و نقل صورت گرفت بیش از ۷۲ هزار سفر برای رفت انجام شده و در حال حاضر برای بازگشت بیش از ۱۲ هزار سفر ثبت شده است.

وی افزود: در تلاشیم حجم استفاده از تاکسی‌های اینترنتی در کمک به جابه جایی زائران عزیز در عملیات برگشت بیشتر شود که کار جدیدی است.

بذرپاش گفت: در حوزه حمل و نقل عمومی تا نیمه شب گذشته بیش از ۴۳ هزار سفر توسط اتوبوس‌ها انجام و بیش از ۹۴۰ هزار نفر با اتوبوس جا به جا شدند که این حجم از جا به جایی در شبکه حمل و نقل عمومی کشور عدد قابل توجهی است.

این مقام مسئول عنوان داشت: تمام ناوگان حمل و نقل عمومی در سراسر کشور در حال خدمت رسانی به هموطنان عزیز هستند تا بتوانیم ان شاء الله روزهای پایانی ایام اربعین را هم به سلامت سپری کرده و شرمنده مردم عزیز نشویم.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در سفر برای زائر موضوعاتی نظیر اینکه و آسان و به موقع با وسیله نقلیه به پایانه مرزی برسد اگر با خودروی شخصی است انتظار دارد محیطی برای پارک خودرو تخصیص داده شده باشد و موضوع دیگر وجود وسایل رفاهی و کمترین توقف در پایانه مرزی مد نظر است.

وی ادامه داد: یکی از مولفه‌هایی که معطلی در پایانه مرزی را برای زائر به حداقل رسانده است بهره‌مندی از تجهیزات الکترونیکی است و از این موضوع مهم‌تر توافقی بود که بین پلیس ایران با کشور عراق برای تسهیل در تردد زائران انجام شد تا زوار در کمترین بازه زمانی بتوانند از پایانه‌های مرزی تردد کنند که از عزیزان در مجموعه فراجا بابت این اقدام شایسته که به سهولت سفر با کیفیت برای زائران منجر شد.

 

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر