|

اختصاص 51 پرواز یکسر خالی برای بازگرداندن زائران اربعینی

اختصاص 51 پرواز یکسر خالی برای بازگرداندن زائران اربعینی

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از برقراری 51 پرواز یکسر خالی در امروز برای بازگشت بیش از 7 هزار زائر حسینی خبر داد.

مقصود اسعدی سامانی از اختصاص 51 پرواز یکسر خالی از ایران به مقصد فرودگاه نجف برای بازگرداندن زائران اربعینی خبر داد و گفت: با هماهنگی‌های انجام شده امروز 51 پرواز یکسر خالی از ایران عازم فرودگاه نجف می‌شوند تا زائران را به کشور بازگردانند. همچنین سه پرواز هم به فرودگاه بغداد برقرار خواهد شد.

وی ادامه داد: علیرغم توصیه‌های مکرر مبنی بر اینکه زائران اربعینی همزمان با خرید بلیت رفت نسبت به خرید بلیت برگشت اقدام کنند اما تعدادی از زئران بدون بلیت برگشت عازم عراق شدند و در زمان برگشت با کمبود بلیت مواجه شدند. از این رو، امروز 51 پرواز فوق‌العاده از ایران بدون مسافر عازم فرودگاه نجف می‌شوند تا علمیات برگشت زائران انجام شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: فرودگاه نجف اجازه ورود به هیچ مسافری بدون داشتن بلیت را به ترمینال و سالن‌های مسافری نمی‌دهد. از این رو، تعدادی از زائران محوطه فرودگاه نجف مستقر شدند که با برقراری این پروازهای فوق‌العاده بلیت برگشت به این زائران ارائه داده شد.  

اسعدی سامانی گفت: با این 51 پرواز با متوسط 140 صندلی علمیات برگشت بیش از 7 هزار 140 زائر انجام می‌شود.

وی با اشاره به افزایش پروازهای داخلی به/از فرودگاه استان ایلام، ادامه داد: همچنین برای تسهیل تردد زائران تا پایانه‌های مرزی استان ایلام پروازهای داخلی به/از ایلام را افزایش دادیم و زائران افغانستانی و پاکستانی هم این امکان را داشتند که از چابهار با پروازهای داخلی ایران خود را به مرزهای ایران و عراق در استان ایلام برسانند. 

منبع: ایلنا

ارسال نظر